Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski List do autora powieści „Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnara z prośbą o inne (szczęśliwe) zakończenie książki

List do autora powieści „Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnara z prośbą o inne (szczęśliwe) zakończenie książki

Szanowny Panie Molnarze!

Na początku chciałabym serdecznie Pana pozdrowić i zapytać o zdrowie. Kilka dni temu, kiedy na dworze padał deszcz, postanowiłam sięgnąć do biblioteczki po jeszcze nie przeczytane książki. Przypadkiem natknęłam się na powieść napisaną przez Pana - na „Chłopców z Placu Broni”. Zaciekawiła mnie już sama okładka utworu, więc zaczęłam czytać.

Ta lektura bardzo mnie poruszyła. Szczególnie zaś jej zakończenie. Bardzo zaprzyjaźniłam się z wszystkimi postaciami pojawiającymi się na kartach Pańskiej książki i wzruszyłam się głęboko, kiedy przyszło mi się pożegnać z głównym bohaterem utworu - Ernestem Nemeczkiem. Piszę do Pana w sprawie takiego zakończenia Pańskiego dzieła.

Zastanawiałam się, czy jednak, pomimo wszystko, nie mógłby Pan napisać szczęśliwego zakończenia. Ernest Nemeczek to jedna z ciekawszych i oryginalnych postaci, na jaką trafiłam kiedykolwiek spośród wszystkich (...)

Podobne wypracowania