Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
weekendowo.pl
Strona główna Język polski List do autora powieści „Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnara z prośbą o inne (szczęśliwe) zakończenie książki

List do autora powieści „Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnara z prośbą o inne (szczęśliwe) zakończenie książki

Szanowny Panie Molnarze!

Na początku chciałabym serdecznie Pana pozdrowić i zapytać o zdrowie. Kilka dni temu, kiedy na dworze padał deszcz, postanowiłam sięgnąć do biblioteczki po jeszcze nie przeczytane książki. Przypadkiem natknęłam się na powieść napisaną przez Pana - na „Chłopców z Placu Broni”. Zaciekawiła mnie już sama okładka utworu, więc zaczęłam czytać.

Ta lektura bardzo mnie poruszyła. Szczególnie zaś jej zakończenie. Bardzo zaprzyjaźniłam się z wszystkimi postaciami pojawiającymi się na kartach Pańskiej książki i wzruszyłam się głęboko, kiedy przyszło mi się pożegnać z głównym bohaterem utworu - Ernestem Nemeczkiem. Piszę do Pana w sprawie takiego zakończenia Pańskiego dzieła.

Zastanawiałam się, czy jednak, pomimo wszystko, nie mógłby Pan napisać szczęśliwego zakończenia. Ernest Nemeczek to jedna z ciekawszych i oryginalnych postaci, na jaką trafiłam kiedykolwiek spośród wszystkich książek, które udało mi się przeczytać. Szczerze się do niego przywiązałam, bo był taki prawdziwy, wprost wypowiadał moje emocje na głos. Najbardziej spodobała mi się scena, w której bronił honoru nie tylko swojego, ale i wszystkich chłopców z Placu Broni. Kiedy to wytknął błędy zdrajcy - Erebowi,...

Podobne wypracowania