Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski Juliusz Verne „W 80 dni dookoła świata” - Podróż niejedno ma imię - rozprawka

Juliusz Verne „W 80 dni dookoła świata” - Podróż niejedno ma imię - rozprawka

Podróż niejedno ma imię. Juliusz Verne w swojej powieści przygodowej pod tytułem „W 80 dni dookoła świata” udowadnia prawdziwość powyższej tezy. W rozprawce tej postaram się umotywować wiarygodność tego stwierdzenia. Tezę poprę rzetelnymi argumentami i sięgnę do pełnej szalonych perypetii książki Juliusza Verne’a.

Pierwszym argumentem popierającym prawdziwość wyżej postawionej tezy jest sposób podróżowania Phileasa Fogga. Bohater powieści Verne’a pomieszkuje w Londynie na ulicy Saville Row Burlington Garden 7. Wolny czas spędza na grywaniu w wista ze swoimi przyjaciółmi w klubie „Reforma”. Tam pewnego dnia dowiaduje się o wielkiej kradzieży w londyńskim banku. Między towarzyszami wywiązuje się zażarta dyskusja o tym, że złodziej mógłby ukryć się wszędzie. To prowokuje Fogga do wzięcia udziału w zakładzie o to, że ziemia nie jest tak wielka, jak wszystkim się wydaje. Zamierza udowodnić to, (...)

Podobne wypracowania