Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
weekendowo.pl
Strona główna Język polski Opis kwiatu - Opis róży

Opis kwiatu - Opis róży

opis, przyroda

Kwiaty to najpiękniejsze z wszystkich roślin jakie tylko rosną na Ziemi. Zdobią one pola, łąki i ogrody. Są też częstym prezentem jaki ofiarowywany jest kobietom z okazji najróżniejszych świąt, takich jak na przykład: dzień kobiet, urodziny czy imieniny. Jednak najpiękniejszymi ze wszystkich kwiatów oraz chyba najczęściej dawanym innym prezentem jest róża.

Róża jest przepięknym kwiatem, który możemy kupić praktycznie w każdej kwiaciarni niezależnie od pory roku, ponieważ uprawiana jest również w szklarniach, więc nie przeszkadzają jej zmiany atmosferyczne. Oprócz tego, latem możemy cieszyć się również jej pięknem, kiedy rośnie w przydomowych ogrodach czy łąkach. Róże mogą być one różne, przykładowo: czerwone, różowe, białe czy żółte. Te najczęściej możemy spotkać w Polsce.

Kwiat ten uważany jest za symbol miłości, szczególnie ten, o czereonych płatkach. Bardzo charakterystyczna dla róży jest jej łodyga, którą porasta mnóstwo małych kolców. Potrafią one bardzo boleśnie ukłuć, co sprawia olbrzymi ból. Oprócz pięknego wyglądu kwiat ten słynie również z cudownego zapachu. Jest on bardzo intensywny i charakterystyczny. Nie często...

TAGI: opis przyroda

Podobne wypracowania