Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski Opis burzy - Opowiadanie o burzy

Opis burzy - Opowiadanie o burzy

Wczesnym popołudniem powszechne rozdrażnienie zaczęło dawać się we znaki wszystkim uczestnikom lekcji. Nauczycielka sennie przyglądała się powolnym ruchom jednego z uczniów, który z prawdziwą męką rozwiązywał przy tablicy zadanie z matematyki, a reszta klasy nerwowo kręciła się na swych miejscach, ciężko oddychając lepkim jak smoła powietrzem.

Krajobraz za oknem spowiła blada szarość wieczoru, choć do końca dnia pozostało jeszcze wiele godzin. Granat nieba bardziej przypominał wody oceanu rozszalałego podczas sztormu niż błękitną płachtę, jaka przywitało nas dzisiejszego ranka. Ptaki, które nie znalazły jeszcze schronienia, krążyły w przerażeniu wokół złowrogo szumiących koron drzew potęgując złe przeczucia i napięcie nas wszystkich.

Po ulicach szaleńcze podmuchy wiatru miotały liśćmi, zrywając cały czas nowe z szarpanych na wszystkie strony drzew. Powietrze gęstniało coraz bardziej, sprawiając (...)

Podobne wypracowania