Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
weekendowo.pl
Strona główna Język polski Ogród - opis ogrodu

Ogród - opis ogrodu

Czasami, kiedy mam chwilę, spędzam czas w naszym wielkim ogrodzie. Znajduje się tam wszystko, czego tylko dusza zapragnie. Zajmuje on powierzchnię kilku hektarów i nawet w czasie szybkiego spaceru nie jesteśmy w stanie przebyć go całego – wzdłuż i wszerz. Znajduje się w nim wiele ciekawych punktów, które cieszą oczy swoim wspaniałym widokiem.

Do Ogrodu „Garden” wchodzi się przez wielką, marmurową bramę. Cała powierzchnia tego terytorium ogrodzona jest drewnianym płotem wystylizowanym na czasy klasyczne. Przed nami rozpościera się obraz długiej, wąskiej alejki prowadzącej do samego serca tego przepięknego miejsca. Dookoła rozpościera się zielona murawa. Ta część ogrodu pozbawiona jest roślinności ozdobnej. Rośnie tutaj gruby płot bukszpanowy, przycięty w obfity prostokąt, stojący po bokach alejki. Nieopodal znajdziemy także drzewa ozdobne i iglaste takie jak sosny, modrzewie, świerki, jodły, które nie gubią igieł nawet na zimę i uatrakcyjniają ogród.

Dopiero kiedy wchodzimy do samego centrum ogrodu, spotykamy zaczarowany zakątek po brzegi wypełniony kolorami i zapachami. Rosną tutaj w gęstych kępach najróżniejsze kwiaty – od tych hodowanych przez człowieka, aż po te dzikie, na przykład krwistoczerwone...

Podobne wypracowania