Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski Wiosna - opis wiosny - charakterystyka wiosny

Wiosna - opis wiosny - charakterystyka wiosny

Wiosna jest jedną z czterech pór roku. Według kalendarza zaczyna się ona 21. marca, a kończy 22. czerwca. Wtedy to zalegający na polach śnieg zaczyna topnieć i przyroda oraz niektóre zwierzęta budzą się z zimowego snu.

Wiosną wszystko zmienia się bardzo szybko. Codziennie widać, jak na drzewach pojawiają się nowe liście, a w parkach zielenieje trawa i zjawiają się kolorowe, pachnące kwiaty. Ptaki wracają do nas z ciepłych krajów i co rano budzą wszystkich swoim delikatnym śpiewem. To sprawia, iż wiosna jest z pewnością jedną z najwspanialszych pór roku. Na zewnątrz jest coraz cieplej i przyjemniej, słońce świeci mocniej, a dni są dłuższe.

W tym szczególnym czasie bardzo lubię chodzić wraz z moim starszym bratem Krzysiem do pobliskiego parku. Obserwujemy wtedy, jak przyroda, która nas otacza, potrafi prędko się zmieniać, jak w miejscu, w którym jeszcze wczoraj leżało mnóstwo śniegu, dziś (...)

Podobne wypracowania