Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
weekendowo.pl
Strona główna Język polski Moja wymarzona rodzina. Opis

Moja wymarzona rodzina. Opis

Chociaż założenie rodziny jest dla mnie jeszcze bardzo odległą perspektywą, zastanawiam się czasem jak miałaby ona wyglądać. Oto moje wyobrażenia na ten temat.

Najmniej zajmuje mnie jej liczebność, gdyż ciężko jest to zaplanować ( w końcu czasem rodzą się bliźniaki itp.). W każdym razie na pewno pojawią się w niej dzieci, gdyż podobno to one wnoszą światło w życie dorosłego człowieka. Najważniejsze jest jednak to, na jakich relacjach będzie oparta moja rodzina.

Uważam, że podstawą zdrowej familii powinny być miłość, wyrozumiałość i odpowiedzialność. Kiedy pojawiają się takie wartości, oznacza to, że wszystko działa należycie. Między członkami rodziny musi być jeszcze zaufanie i uczucie, że można na sobie wzajemnie polegać. Owocuje to bezpieczeństwem i pewnością siebie, co we współczesnym świecie jest niezbędne do zdrowego rozwoju. Domowe ognisko musi być przecież miejscem dającym wytchnienie i pozwalającym należycie wypocząć, podstawa muszą więc być zdrowe relacje międzyludzkie.

Moim zdaniem ważne jest też, by w rodzinie każdy miał jakąś pasję, zajęcie, któremu będzie poświęcał szczególnie wiele czasu. Dlaczego? Po pierwsze jest to niezbędne w procesie samorozwoju, a po drugie pozwala to na wzajemną wymianę doświadczeń i może stanowić...

TAGI: rodzina opis

Podobne wypracowania