Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Religia Św. Anna - życiorys

Św. Anna - życiorys

Święta Anna i Święty Joachim byli rodzicami Najświętszej Maryi Panny. Ewangelie nie przekazały o nich niemal żadnej wiadomości, ale milczenie Biblii uzupełnia literatura apokryficzna.

Anna pochodziła z rodziny kapłańskiej, wywodzącej się z Betlejem. Od wieku IV istnieje przy Sadzawce Owczej w Jerozolimie miejsce, gdzie stał dom Anny i jej męża. Dziś wnosi się tam trzeci już kościół, który wybudowali krzyżowcy.

Według apokryficznej „Protoewangelii Jakuba”, datowanej na II wiek, Anna i Joachim byli bezdzietni. Jednak będący już w podeszłym wieku Joachim udał się na pustynię, gdzie przez 40 dni i nocy wznosił do Boga modlitwy i pościł, błagając o potomka. W tym czasie Anna prosiła w domu o zdjęcie z niej brzemienia niepłodności. 

Prośby pary zostały wysłuchane – Anioł zwiastował im narodziny dziecka. Gdy Maryja przyszła na świat, spełnili złożony wcześniej ślub i oddali córkę na służbę (...)

Podobne wypracowania