Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Religia Ewangelia według św. Łukasza - Przypowieść o zagubionej owcy - interpretacja, znaczenie, streszczenie

Ewangelia według św. Łukasza - Przypowieść o zagubionej owcy - interpretacja, znaczenie, streszczenie

Przypowieść o zagubionej owcy znajduje się w Ewangelii według św. Łukasza (15, 1). Opowiada ona o grzeszniku, który nawraca się i wstępuje do Królestwa Boga.

Jezus opowiedział historię, która miała trafić do zgromadzonych słuchaczy. Poprosił ich, aby wyobrazili sobie, iż posiadają stado stu owiec. Cóż by się stało, gdyby jedna z nich oddaliła się od reszty i zagubiła się? Z pewnością każdy dobry pasterz, który kocha swoje owieczki, bez wahania wyruszy w poszukiwaniu tej zaginionej. A kiedy już ją znajdzie, radość jego będzie nadzwyczajna. Zaprosi do domu gości i razem z nimi będzie się radował. Bowiem większe szczęście przynosi ta jedna zagubiona, czasem niesforna owieczka niż stado, które zawsze jest posłuszne.

Dobry pasterz w przypowieści symbolizuje Boga, natomiast owieczki to ludzie żyjący na całym świecie. Wśród nas wielu jest dobrych, kochających Pana, nie sprzeciwiających Mu się nigdy, (...)

Podobne wypracowania