Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Religia Św. Małgorzata Maria Alacoque - życiorys, patronat

Św. Małgorzata Maria Alacoque - życiorys, patronat

Święta Małgorzata Maria Alacoque przyszła na świat 22 lipca 1647r. w Lauthecourt (dzisiaj Versovres – miasto i gmina we Francji, w regionie Burgundii). Urodziła się w niezwykle religijnej rodzinie królewskiego notariusza Klaudiusza, jako piąte z siedmiu dzieci.
 
Już w wieku czterech lat złożyła śluby dozgonnej czystości. Po śmierci ojca, w 1655r., została oddana na wychowanie do klasztoru Sióstr Klarysek w Carolles. Jednak nie spędziła tam  długiego czasu, gdyż musiała powrócić do domu z powodu ciężkiej choroby. Postanowiono wtedy oddać ją na wychowanie do wujostwa, którzy według źródeł byli ludźmi apodyktycznymi, gderliwymi i nieprzyjemnymi. Młoda dziewczynka, jaką była wówczas święta Małgorzata Maria, doznała z ich strony wielu przykrości, jednak to nie złamało w niej ducha. Mimo wczesnej deklaracji oddania swego życia Bogu, musiała opóźnić wstąpienie do klasztoru z powodu choroby, z którą (...)

Podobne wypracowania