Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Religia Biblia - Stworzenie człowieka i stworzenie świata - opis, interpretacja, streszczenie historii biblijnej

Biblia - Stworzenie człowieka i stworzenie świata - opis, interpretacja, streszczenie historii biblijnej

Opis stworzenia świata znajduje się w pierwszych rozdziałach Księgi Rodzaju. Dowiadujemy się z niego o powstaniu ziemi i sposobie powołaniu człowieka do życia.

Opis ten jest fundamentalny dla religii i wiary judeochrześcijańskiej. Bóg stworzył świat z niczego, uczynił to dla człowieka z powodu wielkiej miłości do niego. Ufając temu, uznajemy, iż wszystko, co nas otacza, jest pięknym i majestatycznym dziełem Pana.

W Księdze Rodzaju znajdują się dwa opisy stworzenia świata. Pierwszy z nich (Księga Rodzaju 1,1–2,4) odgrywa jednak w tradycji znacznie większą rolę. Opis ten nazywany jest przez badaczy kosmologicznym, ponieważ odnosi się do budowy i konstrukcji wszechświata. Jak już zostało wspomniane, Bóg stworzył świat z niczego. Pierwszego dnia  stworzył światło i oddzielił je od ciemności. Drugiego dnia powstało sklepienie niebieskie, które miało oddzielać wody górne od dolnych. Po wykonaniu (...)

Podobne wypracowania