Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Religia Św. Emilia de Vialar - życiorys, działalność, zasługi

Św. Emilia de Vialar - życiorys, działalność, zasługi

Święta Emilia de Vialar uznawana jest przed Kościoła katolicki i jego Tradycję za osobę świętą. Doceniono jej uczciwe życie i działalność religijną.

Emilia urodziła się 12 września 1797 roku we Francji. Jako mała dziewczynka straciła matkę. Ojciec nie umiał poradzić sobie z jej wychowaniem. Emilia została odesłana na kilka lat do zakonu. Kiedy podrosła, wróciła do domu rodzinnego, ale jej życie z despotycznym i owdowiałym ojcem nie należało do najłatwiejszych. Była osobą bardzo skrytą, zamkniętą w sobie, często atakowało ją otoczenie, czuła się nierozumiana. W domu musiała wykonywać wiele obowiązków, była zmęczona i wykorzystywana.

Szczęśliwa poczuła się dopiero wtedy, gdy mogła rozpocząć samodzielne życie. Emilia odziedziczyła po zmarłym dziadku ogromny majątek. Już wtedy marzyła o życiu zakonnym, chciała wstąpić do klasztoru i poświęcić się Bogu. Sprowadziła więc do miasta trzy swoje przyjaciółki, (...)

Podobne wypracowania