Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Religia Św. Blanka - życiorys, zasługi, opis

Św. Blanka - życiorys, zasługi, opis

Święta Blanka znana jest jako Blanka Kastylijska. Zasłynęła przede wszystkim jako kobieta o zdolnościach politycznych i przywódczych, nigdy jednak nie zapomniała o swojej głębokiej wierze.

Blanka Kastylijska urodziła się 4 marca 1188 w Palencji. Przyszła na świat w znamienitej rodzinie, była córką Alfonsa Szlachetnego i Eleonory Angielskiej. Od najmłodszych lat otrzymywała staranne wychowanie religijne, zaszczepiono w niej pobożność i prawdziwą wiarę w Boga. Umowa jej rodziców z władcą Francji zmusiła młodą Blankę do zawarcia małżeństwa z następcą króla Francji, Ludwikiem. Ślub młodej pary odbył się w roku 1200. Blanka zamieszkała do rezydencji Filipa w Paryżu. Okazała się być bardzo dobrą, wspierającą żoną. Kiedy jej mąż najechał Anglię, spotkał się z ogromnym buntem. Ojciec nie chciał mu wówczas udzielić wsparcia, natomiast żona trwała przy mężu cierpliwie i wyrozumiale. Sama organizowała (...)

Podobne wypracowania