Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Religia Św. Amelia - życiorys, patronat

Św. Amelia - życiorys, patronat

Święta Amelia Gandawska (zwana również Amalbergą z Tense) przyszła na świat ok. 741 r. na terenie leżącym w pobliżu dzisiejszego Luksemburga. Wraz ze swoim bratem odebrała niezwykle religijne wychowanie, a będąc już nastolatką, przyjęła święcenia zakonne i wstąpiła do zgromadzenia sióstr benedyktynek niedaleko Munsterbilsen.

Święta Amelia Gandawska była kobietą niezwykłej urody, o czym wkrótce przekonał się Pepin Krótki – król Franków. Postanowił on, że to właśnie ta kobieta będzie partnerką dla jego syna – Karola. Jeden z najwybitniejszych władców średniowiecznej Europy, będąc jeszcze młodym i niedoświadczonym mężczyzną, podjął wszystkie możliwe kroki, by uczynić Amelię swoją żoną.

Jeden z dokładniej opisanych w jej biografii epizodów miał miejsce w kościele. Przyszła święta nie chciała opuścić zgromadzenia i pójść z Karolem, więc upadła przed ołtarzem i poczęła modlić się do Boga. Syn Pepina (...)

Podobne wypracowania