Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Religia Dlaczego krzyż jest znakiem naszego zbawienia i zwycięstwa? Wypracowanie

Dlaczego krzyż jest znakiem naszego zbawienia i zwycięstwa? Wypracowanie

Krzyż to symbol szczególny dla całego chrześcijaństwa, symbol najważniejszy, najwięcej mówiący. Pierwszy raz z krzyżem spotkać się można w słowach Jezusa wypowiedzianych do apostołów w wezwaniu, by wzięli swój krzyż i podążali za Nim. 

Krzyż jest nierozerwalnie związany z Jezusem Chrystusem. W męce zbawiciela krzyż występował jako dosłowne narzędzie tortur i upodlenia. Jezus niósł jego ciężar na swych plecach aż na Miejsce Czaszki, ale nim tam dotarł, upadał trzy razy. Te wydarzenia związane z krzyżem nie są jedynie obrazem ostatnich chwil Mesjasza na ziemi. Są przede wszystkim symbolem trudu życia doczesnego oraz licznych upadków, z których należy się podnosić z pomocą Jezusa, przez wiarę w Niego.

Kluczowym wydarzeniem związanym z krzyżem był ostatni etap drogi krzyżowej Jezusa, czyli śmierć. Chrystus skazany za nazywanie siebie Królem Żydowskim został przez lud ukarany ukrzyżowaniem. (...)

Podobne wypracowania