Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
weekendowo.pl
Strona główna Religia Co znaczy to, że człowiek jest istotą religijną? Opracowanie

Co znaczy to, że człowiek jest istotą religijną? Opracowanie

Człowiek niejednokrotnie bywa nazywany istotą religijną. Jednakże dla wielu określenie to nie jest do końca jasne i zrozumiałe. Warto jednak je zaakceptować, ponieważ istniej mnóstwo argumentów świadczących o duchowej naturze istoty ludzkiej.

Przede wszystkim człowiek jest istotą religijną, gdyż kieruje nim ciekawość. To ona sprawia, że nurtują go pytania o początek wszechrzeczy. Rozmyślania te zazwyczaj doprowadzają go do wniosków, że istnieje gdzieś Bóg stwórca, istota odpowiedzialna za stworzenie wszystkiego, co zna. O tym, że jest istotą religijną świadczy również jego dociekliwość w kwestii dotyczącej tego, co stanie się z nim po śmierci. Nie przyjmuje on biologicznego rozkładu ciała, lecz szuka wyjaśnienia, co dzieje się z tymi cechami, które nie są zapisane w kodzie genetycznym, z charakterem, osobowością i uczuciami, które towarzyszyły mu całe jego życie.

Bycie istotą religijną jest tez niejako wpisane w naturę ludzką poprzez dzieło stworzenia. Wszak każdy z ludzi został stworzony na obraz i podobieństwo Boga i składa się z połączenia cielesności z duchowością. Sprawia to, że człowiek mimowolnie kieruje swoje myśli do istoty wyższej, tej, której zawdzięcza swoje istnienie. Postrzega ją jako...

Podobne wypracowania