Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna WOS Bezpieczeństwo państwa - Bezpieczeństwo wewnętrzne Polski - opracowanie

Bezpieczeństwo państwa - Bezpieczeństwo wewnętrzne Polski - opracowanie

Bezpieczeństwo to – podając najkrótszą, ale i najtrafniejszą definicję – stan danego państwa wolny od różnorakich zagrożeń. Bezpieczeństwo w rzeczywistości nie jest, rzecz jasna, stanem rozumianym w sposób dosłowny, ale dynamicznym procesem. Ze względu na stosunek do obszaru państwa, bezpieczeństwo dzielimy na: bezpieczeństwo zewnętrzne oraz bezpieczeństwo wewnętrzne.

Bezpieczeństwo wewnętrzne odnosi się do zagrożeń występujących wewnątrz państwa. Do najistotniejszych zagrożeń  wewnętrznych należy:

- terroryzm – w Polsce na szczęście brak ugrupowań o charakterze terrorystycznym, spowodowane jest to być może tym, że dominuje tu chrześcijaństwo, a większość zamachów na świecie wywoływanych jest przez islamskich ekstremistów,

- ideologie głoszące hasła nienawiści – na terytorium RP obowiązuje zakaz głoszenia haseł, nawołujących do nietolerancji wobec wszelkiego rodzaju mniejszości –  seksualnych, (...)

Podobne wypracowania