Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna WOS Euro w Polsce - wady i zalety. Opracowanie

Euro w Polsce - wady i zalety. Opracowanie

Od dłuższego czasu gorącym tematem w Polsce jest dyskusja nad wprowadzeniem waluty euro, tak aby móc dołączyć do unii walutowej i być pełnoprawnym członkiem i partnerem gospodarczym w Europie. Waluta euro obecnie jest używana przez 17 państw, które wchodzą w skład Unii Europejskiej. Istnieje wiele argumentów za, jak i przeciw wprowadzeniu wspólnej waluty euro. 

W Polsce pojawia się wiele obaw związanych z tego typu posunięciem. Przede wszystkim według przeciwników euro, wprowadzenie tej waluty do naszego kraju zniszczy możliwość narzędzia ekonomicznego, jakim jest wykorzystywanie kursu walutowego w stosunku do rozwoju gospodarczego. Kolejnym argumentem jest również teoria, że euro pozbawi Polskę niezależności i suwerenności ekonomicznej. Zwolennicy odrzucają ten argument ponieważ wejście do strefy euro jest świadomym wyborem, poza tym nikt według euroentuzjastów nie zmuszał Polski do wejścia (...)

Podobne wypracowania