Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna WOS Subkultury - Hiphopowcy - charakterystyka, ubiór, geneza. Hiphopowcy jako subkultura

Subkultury - Hiphopowcy - charakterystyka, ubiór, geneza. Hiphopowcy jako subkultura

Termin „subkultura” posiada wiele znaczeń, aczkolwiek najczęściej jest używany w celu określenia zbioru norm i wzorów obowiązujących w danej zbiorowości albo też grupie, które są jednakże odmienne od tych zaakceptowanych przez ogół społeczeństwa. Jedną z zasadniczych przyczyn leżących u podłoża zjawiska powstawania subkultur, jest niezgoda ich członków na zastaną rzeczywistość, przejawiająca się w odrzuceniu jej systemu etycznego i wynikających z niego norm postępowania.

Subkultura hip-hop zrzeszająca miłośników tej muzyki, swoje początki wywodzi z, dość agresywnego, tzw. „czarnego rapu”. Ruch ten pojawił się na początku lat 70. XX wieku w południowym Bronxie i Harlemie, czyli dzielnicach Nowego Jorku. To właśnie tamtejsi młodzi mieszkańcy stworzyli własną muzykę i własną kulturę. Według nich, rapowanie to najbardziej optymalne antidotum, pozwalające rozładować bunt, agresję i niechęć w stosunku (...)

Podobne wypracowania