Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna WOS Albert II (król Belgii) - biografia, życiorys

Albert II (król Belgii) - biografia, życiorys

Albert II Koburg (jego pełne imię to: Albert Felix Humbert Theodore Chretien Eugene Marie) od ponad 18 lat sprawuje władzę jako król Belgów; Belgia jest bowiem jednym z krajów, w których panuje ustrój monarchii konstytucyjnej. Wywodzi się on z dynastii Koburgów, mającej związek z dynastią Wettynów (Sachsen-Coburg-Gotha). Jego rodzicami byli król Leopold III i Astrid Szwedzka (Bernadotte).

Albert II urodził się w 1934 r. w Brukseli. W czasie II wojny światowej rodzina królewska została zmuszona do opuszczenia kraju – pod koniec wojny została internowana przez Niemców w miejscowości Hirschtein w Niemczech, a następnie w Strobl w Austrii. W związku z sytuacją polityczną w powojennej Belgii, król Leopold z rodziną nie wrócili od razu do kraju (Leopold II wraz z pierworodnym synem Baldwinem udali się tam w 1950 r.), ale osiedlili się w Szwajcarii, gdzie Albert podjął kształcenie.

W kolejnych latach (...)

Podobne wypracowania