Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna WOS Subkultura - Emo - co to jest Emo? Definicja, ideologia, styl. Emo jako subkultura

Subkultura - Emo - co to jest Emo? Definicja, ideologia, styl. Emo jako subkultura

Subkultura Emo jest jedną z najmłodszych subkultur, powstała bowiem w połowie XXI wieku. Pojawiła się jako znak protestu wobec brutalności życia i zamiłowania do dóbr materialnych, wycofania emocji i uczuć na drugi plan.

Nazwa Emo pochodzi od angielskiego słowa „emotion” lub „emotional”, które oznacza emocje (emocjonalny). Członkowie subkultury Emo uważają się bowiem za osoby bardzo wrażliwe  i mało odporne na otaczające jej zło. Niektórzy socjologowie oraz psychologowie są zdania, iż wszechogarniający smutek i rozpacz są podstawą światopoglądu ludzi Emo. Czytając ich bogi lub rozmawiając z nimi osobiście, można usłyszeć, iż życie jest bardzo trudne i ciężkie, młodość przytłaczająca, a dorośli niczego nie rozumieją. Powszechnie uważa się, iż członkowie tej subkultury lubią pisać wiersze i piosenki, w których wyrażają swoje refleksje o świecie, opisują rozczarowania, plany czy też marzenia. (...)

Podobne wypracowania