Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Mikołaj II - biografia, życiorys - strona 2

merytorycznie przygotowany do sprawowania władzy. Mówi się, iż by on najlepiej i najwszechstronniej wykształconym carem Rosji. Dodać należy, że następca tronu żywo interesował się literaturą i sztuką. Sam nawet podejmował w młodości próby literackie i pisał pamiętnik. W roku 1890 odbył fascynująca podróż, która miała uzupełnić teoretyczne wykształcenie Mikołaja. Odwiedził wtedy m.in. Egipt, Japonię (gdzie został zaatakowany) i Indie.

Dzień 6 maja 1884 roku był dla Mikołaja niezwykle ważny. Został on bowiem uznany za pełnoletniego mężczyznę. Złożył również przysięgę wierności swemu ojcu i przysięgę wojskową. Pełnił bardzo ważne stanowiska w armii. Był m.in. komendantem Kawalerii Gwardyjskiej oraz dowódcą Szwadronu Huzarów. Od roku 1889 Mikołaj był członkiem rady ministrów i Rady Państwa. Polityka nie pociągała jednak przyszłego cara i niechętnie uczestniczył on w posiedzeniach organów państwowych. 

Mikołaj II po raz pierwszy zakochał się w Matyldzie Krzesińskiej, która była aktorką. Z wiadomych względów Aleksander III poprosił syna, aby ten zakończył ową znajomość. Kolejną miłością carewicza była helsińska księżniczka Alicja, która również nie sprostała wymogom stawianym przez rodziców...

Podobne wypracowania