Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opisz bitwę na Placu Broni - „Chłopcy z Placu Broni” Ferenc Molnar - strona 3

fortec jednocześnie. Barabasz celował głównie w Feriego.

Boka wydał kolejny rozkaz, aby szeregi rozpoczęły walkę, jeśli zabraknie im piaskowych bomb. Kolnay został zaatakowany. Boka sam pobiegł, gdy nagle usłyszał wołanie Feriego. Janosz rzucił się ku szańcom, Feri pobiegł za nim i został ostrzelany przez ukrytych w okopach żołnierzy. Gdy zabrakło piasku w fortecach, aby pokonać wroga piaskowymi bombami, Janosz Boka wykrzyczał zawołanie chłopców z Placu Broni i nakazał wszystkim walkę wręcz.

Sytuacja zaczęła wymykać się spod kontroli, gdyż żadna ze stron nie chciała przegrać. Przestały się liczyć zasady określone regulaminem, które wcześniej ustaliły obie strony. Zaczęła się prawdziwa niebezpieczna bójka. Chłopcom z Placu Broni powoli zaczynało brakować sił. Feri Acz próbował wykorzystać sytuację i uwolnić siedzących w więzieniu zakładników chłopców z Placu Broni. Biegł już tamtą stronę, kiedy nagle wyrosła przed nim postać małego Ernesta Nemeczka. Szeregowiec popędzany gorączką i chorobą rzucił się na przywódcę czerwonych koszul i w bezceremonialny sposób powalił go na łopatki. W taki sposób czerwone koszule zostały całkowicie pokonane.

Podobne wypracowania