Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
weekendowo.pl

Eric-Emmanuel Schmitt „Oskar i pani Róża” - opracowanie książki - strona 3

jest potrzebne, zdaje się mówić Oskar. Nie można go uniknąć.
    
W życiu potrzebna jest akceptacja cierpienia, choroby. W tym jednak potrzeba jeszcze zrozumienia ze strony innych. Oskar walczy z białaczką poprzez to, że nie unika tego tematu. Jego rodzice nie wiedzą, jak problemu podejść. Jego śmierć jest dla nich tematem tabu, dlatego Oskar nie czuje się zbyt dobrze w ich towarzystwie. Najlepiej rozmawia mu się z Ciocią Różą.
    
Oskar pokazuje także, że to jak żyjemy zależy wyłącznie od tego, co myślimy. Jeżeli jesteśmy pozytywnie nastawieni, tak naprawdę nic nam nie zaszkodzi. Myślenie bardzo mocno wpływa na stan psychiczny, emocjonalny, ale i fizyczny każdego człowieka. To ciekawe, że ci, którzy są najbardziej chorzy, mają w sobie najwięcej optymizmu do ofiarowania.
    
Książka E.E. Schmitta pod tytułem „Oskar i pani Róża” to przejmująca opowieść o człowieku, który choć wie, że skazany jest na śmierć, do końca się nie poddaje. Wiara mu w tym pomaga. Jest to piękny proces zawierzania siebie Bogu, o którym tak mało wiemy. Oskar oddaje swoje cierpienie w listach do zupełnie mu nieznanego Boga i znajduje w tym pociechę i pomoc. Przelewa swoje emocje na papier – te emocje, o których chciałby powiedzieć.

Podobne wypracowania