Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
weekendowo.pl

Jeremi Przybora - biografia, życiorys - strona 3

wypadek podczas wniebowzięcia”, „Przymknięte oko opaczności. Memuarów cz. I”, „Przymknięte oko opaczności. Memuarów cz. II”, „Zdążyć z happy endem. Memuarów cz. III”, „Piosenki prawie wszystkie”, „Ciociu, przestrasz wujka”, „Dziecko Szczęścia. Listy z Podróży. Poczta trzecia”, „Miłość do magister Biodrowicz”, „Piosenki, które śpiewali inni”, „... słówko rymowane jak co roku”, „Teatr nieduży”, „Autoportet z piosenką”,  „Spacerek przez Eterek”.

W roku 1995 został uhonorowany nagrodą Diamentowego Mikrofonu przyznawanych dla ludzi związanych z Polskim Radiem. Za swoją działalność kulturalną został odznaczony także przez prezydenta Polski – Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Był postacią wybitną, o nieprzeciętnym umyśle. Wprowadził do ponurego świata polskiego socjalizmu nutkę optymizmu i uśmiechu.

Zmarł w roku 2004, pochowany został w Warszawie na cmentarzu Ewangelicko-Reformowanym. W Opolu możemy znaleźć pomnik jego postaci w nieodzownym cylindrze na głowie.

Podobne wypracowania