Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Leon Kruczkowski „Niemcy” - charakterystyka Willego Sonnenbrucha - strona 2

by chłopak pokazał swoje prawdziwe oblicze. Kiedy w domu Sonnenbruchów zjawił się dawny przyjaciel ojca, Joachim Peters, Willi, jako zapalony faszysta, bez wahania złapał za telefon, by zadzwonić na policję. Wobec przybyłego człowieka czuł niechęć i nienawiść, gdyż ten uciekł z obozu, w którym więziony był cztery lata. Na siostrę, która zdecydowanie jest przeciwna zamiarom brata, patrzy jak na wariatkę. Nie może przyjąć do wiadomości takiego ludzkiego odruchu. Rutyną było dla niego niszczenie wszystkich, którzy sprzeciwiali się władzy faszystowskiej. Kiedy spotkał kogoś takiego na swojej drodze, nie zastanawiał się ani przez chwilę nad jego losem.

Willi Sonnenbruch jest człowiekiem złym. To bezwzględny zbrodniarz, w zupełności podporządkowany władzy Hitlera. Co prawda jego poglądy i zasady postępowania są jasne i klarowne, ale przynoszą one śmierć wielu ludziom, którzy nie myślą tak jak on. Z tego względu nie można go zaliczyć do postaci pozytywnych dramatu.

Podobne wypracowania