Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Sergiusz Piasecki - biografia, życiorys - strona 2

Czytając „Biblię” oraz magazyn „Wiadomości Literackie” poznaje podstawy języka polskiego. Następnie, pod wpływem impulsu, zaczyna spisywać swoje życiowe wspomnienia. W taki sposób powstają powieści zawierające wspomnienia dotyczące pracy w wywiadzie: „Piąty etap” czy „Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy”. Druga z wymienionych pozycji przyniosła pisarzowi rozgłos, który – oprócz sławy literackiej – przyniósł wyrok ułaskawienia przez prezydenta Ignacego Mościckiego w 1937 roku.

Okres II Wojny Światowej to czas współpracy Sergiusza Piaseckiego z Armią Krajową. Nie tylko wykonuje wyroki śmierci, ale także włamuje się do urzędu chronionego przez gestapo, aby wynieść ważne dokumenty. Po wojnie przez rok Piasecki ukrywa się w Polsce przed Urzędem Bezpieczeństwa, aby później emigrować do Włoch. Pracuje tam jako pisarz oraz publicysta polityczny. Ukazują się liczne książki, w których Sergiusz Piasecki opisuje swoje bogate doświadczenie życiowe: „Trylogia złodziejska”, „Droga pod ściankę”, „7 pigułek Lucyfera”, „Strzęp legendy” czy  „Żywot człowieka rozbrojonego”.

Podobne wypracowania