Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Zielone Świątki - Zesłanie Ducha Świętego - opis, data, historia - strona 2

umiejętność biegłego posługiwania się nieznanymi sobie wcześniej językami, miał na celu porozumienie się z członkami innych wyznań i zaznajamianie ich z nauką Chrystusa.

Często historia ofiarowania tego daru porównywana jest do historii o pomieszaniu języków przy budowie wieży Babel. Tam – ze względu na pychę ludzi, którzy postanowili wybudować wieżę sięgającą aż do nieba –  Najwyższy pomieszał im języki. Nie mogli się więc porozumieć i dokończyć zaczętej budowli. Zesłanie Ducha Świętego odwraca ten proces. Uczniowie posługują się wieloma językami, ale nie dzieli ich to, a jedynie świadczy o zjednoczeniu w Duchu Świętym.

Zesłanie nie było jednak dziełem niezapowiedzianym. Przed swoją śmiercią Jezus powiedział uczniom, że ześle im Pocieszyciela, który będzie dodawał im otuchy i przypominał o wskazaniach Chrystusa. Uczniowie byli bowiem zasmuceni, że Nauczyciel ich opuszcza.

Zesłanie Ducha Świętego uważane jest za ustanowienie Kościoła. Od tej pory Apostołowie rozeszli się na cały świat, a dzisiejsi kapłani kontynuują ich tradycję. Stanowią oni rdzeń chrześcijaństwa, a dzisiejsze wyznania – jak katolicyzm, prawosławie i inne – roszczą sobie prawo do wyłączności ich tradycji i chcą być jedynymi jej spadkobiercami....

Podobne wypracowania