Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Nowy Testament - Ewangelia wg św. Marka - opracowanie (interpretacja ogólna) - strona 2

wszystkim – w siłę swojej wiary. Jezus mówi, iż należy się modlić o łaski, a będą one dane. Takie ujęcie istoty Boskości, przedstawienie Boga służy jednoznacznie potwierdzeniu Jego ogromnej wagi nie tylko w dziele zbawienia, ale też w życiu każdego człowieka. Święty Marek poprzez swoją Ewangelię pokazuje działania Pana, który zawsze służył ludziom i był zwrócony w ich kierunku.

Ewangelia napisana przez świętego Marka stanowiła i nadal stanowi bardzo ważne źródło wiedzy religijnej i chrześcijańskiej dla wszystkich badaczy historii i wiernych Kościoła. Uznaje się dziś, że dzieło to powstało jako jedno z najwcześniejszych, zaś inni ewangeliści wzorowali się właśnie na nim. Opis działalności Jezusa w Galilei, poza nią, w Jerozolimie –  to podstawa szerzenia się chrześcijaństwa, a fakt, iż podróże te zostały przytoczone w Ewangelii, stanowi niemal niepodważalny dowód na ich faktyczność.

Ewangelia napisana przez św. Marka pokazuje niesamowitą moc Jezusa, jego panowanie nad ludźmi, światem, a także Szatanem. Cuda tylko potwierdzają tę nadprzyrodzoną siłę.

Podobne wypracowania