Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Review of a display - critical review - Recenzja z wystawy - recenzja krytyczna

There is a lot to see and do in Warsaw these days. The city is full of galleries that organise various displays. The modern art display in 'Sztukateria' gallery has been recommended to me and after seeing it I must say that it was a waste of time.

To start with the opening hours of the gallery are ridiculous. Even during the weekend it closes up at 8 pm while being opened at 4 pm. Furthermore, the entrance fee price is through the roof. The impression of an exclusive art gallery cannot be reached by expensive entrance only. Moreover, incredible as it may seem, the place lacks in a cloakroom.

Moving on to the display itself I must state that there were only ten exhibits to admire. Perhaps the quality was more important to the owner than the amount of items but I was soon to discover that I was wrong about it as well. The 'masterpieces' displayed were plain and excruciatingly boring. The point of the artist remains a mystery to all the viewers. What is more, the exhibition gives the impression that the author had no point at all. The items are incoherent with each other; they create a sense of chaos. The overall feeling that comes to the viewer is irritation, as their expectations have not been met at any point.

To sum up, the current display in the 'Sztukateria' art gallery is a complete misunderstanding. It is a loss of time and I strongly advise you not to waste your money on it.

Tłumaczenie

Jest wiele rzeczy do zobaczenia dzisiaj w Warszawie. Miasto pełne jest galerii organizujących różne wystawy. Wystawa sztuki współczesnej w galerii „Sztukateria” została mi polecona, ale po jej obejrzeniu muszę przyznać, że była to strata czasu.

By zacząć, godziny otwarcia galerii są niedorzeczne. Nawet w weekendy zamykana jest o 20, podczas gdy otwierana jest o 16. Ponadto opłata za wejście jest bardzo wygórowana. Wrażenie bycia ekskluzywną galerią nie może być osiągane jedynie poprzez drogi wstęp. Co więcej, niewiarygodne jak może się to wydawać, brakuje tam szatni.

Przechodząc jednak do samej wystawy, muszę powiedzieć, że było tam tylko 10 eksponatów do obejrzenia. Możliwe, że jakość była ważniejsza dla właściciela galerii niż ilość obiektów, ale dopiero miałam się przekonać, że myliłam się. Wystawione „dzieła” były zwykłe i boleśnie nudne. Zamysł artysty pozostaje zagadką dla każdego, kto ogląda wystawę. Co więcej, daje ona odczucie, że autor nie miał żadnego zamysłu. Eksponaty są niespójne z sobą; tworzą wrażenie chaosu. Ogólne uczucie towarzyszące podziwiającym to irytacja, że ich oczekiwania nie zostały spełnione w żadnym zakresie.

Podsumowując, obecna wystawa w galerii „Sztukateria” jest kompletnym nieporozumieniem. To strata czasu i mocno odradzam marnowanie na nią pieniędzy.

TAGI: review

Podobne wypracowania do Review of a display - critical review - Recenzja z wystawy - recenzja krytyczna