Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

London's historical attractions (description) - Zabytki Londynu (opis)

I have always wanted to visit London. Finally, last month, my dream came true. I landed at Heathrow and headed to the Tower. This medieval tall tower used to be a prison, execution spot, vault, arsenal and a mint. I've seen the prisoners' writings on the walls. It was scary. Then I moved on to check out the Tower Bridge. It is huge! It really impressed me. I took a double-decker and headed to Big Ben. That bell is enormously loud! And the Clock Tower is remarkable. Then I decided to go to Westminster. I saw the Westminster Cathedral. It is truly wonderful. This richly decorated, high building overwhelmed me. The Westminster Hall, being the oldest parliament building, stands proudly amongst the Westminster Abbey complex.

Then I decided to come closer to the Buckingham Palace. Of course, I have a photo with the guard. After that I chose to relax in the Hyde Park. What a beautiful place! Everything is green there. And the water calmed me down. Having rested a bit I headed to the St. Paul's Cathedral. It has a magnificent copula. My next stop was the British Museum. I particularly liked the mummies. Then I moved to Natural History Museum. That roaring dinosaur was extraordinary! Of course I couldn’t miss seeing the prime meridian in Greenwich. Well, basically, it is a line on the ground. I had to check out the Piccadilly Circus too. I recognized the ads and the fountain but I thought there would be something more. I liked the Trafalgar Square though. It looked really good in the warm light of setting sun. The Nelson's Column is nice.

I should come back here to have fun on the New Years Eve, I think. Well, that was the end of my trip around London. I must say I loved the city and I will surely come there again someday.

Tłumaczenie

Zawsze chciałem zwiedzić Londyn. Wreszcie, w zeszłym miesiącu, moje marzenie się spełniło. Wylądowałem na Heathrow i skierowałem się do Tower. Ta średniowieczna wysoka wieża była kiedyś więzieniem, miejscem egzekucji, skarbcem, arsenałem i mennicą. Widziałem zapisku więźniów na ścianach. To było straszne. Potem przemieściłem się, żeby obejrzeć Most Tower Bridge. Jest ogromny! Naprawdę zrobił na mnie wrażenie. Wsiadłem w dwupiętrowca i skierowałem się do Big Bena. Ten dzwon jest niesamowicie głośny! A wieża zegarowa jest wspaniała. Następnie zdecydowałem się pojechać do Westminster. Zobaczyłem tamtejszą katedrę. Jest naprawdę piękna. Ten bogato zdobiony, wysoki budynek mnie zachwycił.

Westminster Hall, będący najstarszy budynek parlamentu, stoi dumnie pośród kompleksu opactwa. Potem zdecydowałem się podejść bliżej Pałacu Buckingham. Oczywiście mam zdjęcie ze strażnikiem. Następnie zdecydowałem się zrelaksować w Hyde Parku. Jakież to piękne miejsce! Wszystko tam jest zielone. A woda mnie uspokoiła. Odpocząwszy trochę, skierowałem się do katedry św. Pawła. Ma wspaniałą kopułę. Następnym przystankiem było Muzeum Narodowe. Najbardziej podobały mi się mumie. Potem przeszedłem do Muzeum Historii Naturalnej. Ten ryczący dinozaur był świetny! Oczywiście nie mogłem ominąć zobaczenia zerowego południka w Greenwich. Cóż, to w zasadzie linia na ziemi. Musiałem też sprawdzić Piccadilly Circus. Rozpoznałem reklamy i fontannę, ale myślałem, że będzie tam coś więcej. Podobał mi się za to Trafalgar Square. Wyglądał świetnie w świetle zachodzącego słońca. Kolumna Nelsona jest ładna.

Myślę, że powinienem tu wrócić na sylwestra. Cóż, to był koniec mojej wycieczki po Londynie. Muszę przyznać, że bardzo mi się podobał i kiedyś na pewno tam wrócę.

Podobne wypracowania do London's historical attractions (description) - Zabytki Londynu (opis)