Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

E-mail to your future English host family in relation to your arrival for a language course - List do przyszłych angielskich opiekunów w związku z przyjazdem na kurs językowy

Dear Mrs. and Mr. Jones,

I am writing to introduce myself. My name is Tania Iwanowa and I will be staying with you during my summer English course in Brighton. I am 17 years old and I come from Moscow. I will attend the course to pass my high school exams well enough to be able to study in UK.

I am a calm, cheerful teenage girl who likes to make new friends. I like to learn new things and I am happy if I can help my friends in trouble. I hope that staying with you will help me learn contemporary everyday English apart from what I will be taught during the course.

I would also like to ask you about the formalities related to my arrival. I will land on Gatwick airport on Sunday, July 18th. Could you kindly tell me where should I go to find a bus or a train to Brighton? I would be grateful if you told me how to get to your house from the station. I would also like to know if there are any particular items you want me to bring with me.

I trust it will be a nice stay and we will like each other. I hope to learn a lot and make new friends. In case you have any questions, please don't hesitate to email or call me at 07654317192.

I look forward to your reply.

Yours sincerely,

Tania Iwanowa

Tłumaczenie

Drodzy Pani i Panie Jones,

Piszę, by się przedstawić. Nazywam się Tania Iwanowa i będę mieszkać u Państwa podczas mojego letniego kursu angielskiego w Brighton. Mam 17 lat i pochodzę z Moskwy. Będę uczestniczyć w kursie, by zdać egzaminy po liceum na tyle dobrze, by studiować w Wielkiej Brytanii.

Jestem spokojną i wesołą nastolatką, która lubi zawierać nowe przyjaźnie. Lubię się uczyć nowych rzeczy i jestem szczęśliwa, jeśli mogę pomóc przyjaciołom w kłopotach. Mam nadzieję, że pobyt u Państwa pomoże mi się nauczyć teraźniejszego codziennego angielskiego poza tym, czego nauczą mnie na kursie.

Chciałabym też zapytać o formalności dotyczące mojego przyjazdu. Na lotnisku Gatwick wyląduję w Niedzielę, 18. lipca. Czy moglibyście mi Państwo powiedzieć, gdzie się kierować, by znaleźć autobus lub pociąg do Brighton? Byłabym też wdzięczna, jeśli powiedzielibyście mi Państwo, jak się dostać do Waszego domu ze stacji. Chciałabym też wiedzieć, czy są jakieś szczególne rzeczy, które chcielibyście, żebym wzięła ze sobą.

Wierzę, że będzie to miły pobyt, i że się polubimy. Mam nadzieję dużo się nauczyć i poznać nowych znajomych. Gdybyście mieli Państwo jakieś pytania, proszę nie wahać się napisać e-maila lub zadzwonić do mnie na numer 07654317192.

Czekam na Państwa odpowiedź.

Z poważaniem,

Tania Iwanowa

Podobne wypracowania do E-mail to your future English host family in relation to your arrival for a language course - List do przyszłych angielskich opiekunów w związku z przyjazdem na kurs językowy