Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Man soll zwei bis drei Passagen aus dem eigenen Tagebuch in deutscher Fassung zusenden - Należy nadesłać fragment z własnego pamiętnika

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!


 1. Juli 2009

Endlich! Ab heute haben wir  Sommerferien. Auf diesen Tag habe ich so lange und ungeduldig gewartet! Um 7 Uhr bin ich schnell aufgestanden. Dann habe ich Frühstück gegessen und bin zur Schule gegangen. Heute haben wir  einen Schulabschluss gehabt, deshalb habe ich mich festlich anziehen müssen. Der Schulabschluss hat in einem Stadttheater stattgefunden. Dort habe ich mein Zeugnis bekommen. Meine Noten sind nicht so schlecht, aber es konnte besser sein.  In der Schule habe ich so viele interessante Menschen kennen gelernt. Monika ist meine beste Freundin, aber auch mit Anna, Rosi und Jochen bin ich wirklich befreundet. Vom Oktober werden wir studieren und unser Kontakt wird wahrscheinlich etwas weniger. Ich werde meine Freunde wirklich vermissen.
Am Abend sind wir in die Disco gegangen.

Dort sind alle Leute aus meiner Klasse gewesen! Wir haben sehr viele Fotos gemacht und jetzt möchten wir ein Fotoalbum machen. Wir haben viel getanzt und gesungen. Alle haben über ihre Pläne erzählt. Die Stimmung ist wirklich super gewesen, aber jeder hat nur daran gedacht, dass bald die Trennung kommt. Wir haben uns an unsere Ausflüge und alle lustigen Situationen erinnert. Um 23 Uhr sind alle schon...

Tłumaczenie

1.lipiec 2009

W końcu! Od dziś mamy wakacje. Na ten dzień czekałam bardzo długo i niecierpliwie. O 7 rano wstałam szybko. Później zjadłam śniadanie i poszłam do szkoły. Mieliśmy dziś zakończenie roku szkolnego, dlatego musiałam ubrać się odświętnie. Zakończenie roku odbywało się w teatrze miejskim. Tam otrzymałam moje świadectwo. Moje oceny nie są takie złe, ale mogły być lepsze. W szkole poznałam wielu ciekawych ludzi. Monika to moja prawdziwa przyjaciółka, a z Anią, Rosi i Jochenem jestem naprawdę związana. Od października będziemy studiować i nasz kontakt będzie prawdopodobnie  mniejszy. Będę za nimi naprawdę tęsknić.

Wieczorem poszliśmy na dyskotekę. Byli tam wszystkie osoby z mojej klasy! Robiliśmy bardzo dużo zdjęć a teraz chcielibyśmy zrobić album ze zdjęciami. Dużo tańczyliśmy i śpiewaliśmy. Wszyscy opowiadali o swoich planach. Atmosfera była naprawdę super, ale każdy myślał tylko o tym, że niedługo się rozstaniemy. Przypominaliśmy sobie nasze wycieczki i wszystkie śmieszne sytuacje. O 23 wszyscy byliśmy już zmęczeni, dlatego nie świętowaliśmy już dłużej. Wróciłam do domu autobusem. Za dwa tygodnie jedziemy wszyscy razem pod namiot. Już się cieszę! W końcu coś się dzieje.

3. lipca 2009

Wczoraj zapomniałam o swoich własnych urodzinach!
Wstałam wcześnie rano. Jak zawsze zjadłam śniadanie, później się umyłam. O godzinie 10 pojechałam z mamą do supermarketu. Tam zrobiłyśmy duże zakupy, ponieważ w ciągu tygodnia nie mamy na to czasu. Wszystko było jak zawsze. Po zakupach pojechałyśmy do centrum handlowego. Moja mama była naprawdę milcząca, było to dla mnie trochę dziwne. Zazwyczaj ma zawsze coś do powiedzenia. W jednym sklepie widziałam prześliczne pantofelki! Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, mama od razu mi je kupiła! Byłam taka szczęśliwa!  Nie mogę się doczekać, kiedy je założę. Wciąż zastanawiałam się dlaczego moja mama jest taka cicha i dlaczego od razu kupiła mi te buty. Może wygraliśmy w Lotto i opowie nam o tym w domu? A może dostała awans?

Wszyscy zachowywali się dziwnie. W centrum handlowym widziałam Annę. Zauważyła mnie, ale tylko pomachałyśmy sobie ręką i szybko zniknęła w tłumie. Dziwnym trafem nie odbierała również moich telefonów. Przecież jeszcze wczoraj wszystko było w porządku. O godzinie 17 wróciłam z mamą do domu. Wszędzie panowała cisza. Nagle zaczęła grać muzyka! Następnie ludzie zaczęli wychodzić z kuchni. Mój Boże, są tu wszyscy moi przyjaciele- pomyślałam. No tak, dziś są moje urodziny. Co za niespodzianka! W tym roku nic nie planowałam. Wszyscy życzyli mi wszystkiego dobrego. Już wiem! To dlatego wszyscy zachowywali się tak dziwnie. Przygotowali imprezę w ogrodzie. Dużo tańczyliśmy i jedliśmy.

Moja babcia upiekła dla mnie tort urodzinowy. Moi przyjaciele zostali do 4 w nocy. Bawiliśmy się fantastycznie.  Nikt nie zapomniał o moich urodzinach. Dostałam wiele prezentów, ale największym było moje przyjęcie. Jestem bardzo szczęśliwa, że mam takich przyjaciół i rodzinę. Muszę też powiedzieć, że wypróbowałam już moje nowe buty, ponieważ świetnie pasowały do mojej sukienki.

3. lipca 2009

Jeszcze jedna notka! Spałam do godziny 13, ponieważ musiałam odespać nieprzespaną noc. Było naprawdę bajecznie. Byłam taka zadowolona. Oglądałam już zdjęcia i są całkiem śmieszne. Gdy wstałam, posprzątałam starannie z moją siostrą ogród. Zostawiliśmy tam zbyt dużo śmieci. Potrzebowałyśmy około 3 godzin. Ale opłacało się, ponieważ impreza była wesoła. Wszystko  było już czyste więc miałam czas na odpoczynek. Czytałam moją ulubioną książkę, którą dostałam od Julii. Od Oskara dostałam nową płytę. No tak, prawie bym zapomniała od Moniki i Maxa dostałam piękny zegarek i biżuterię. Oni są super, zawsze wiedzą czego potrzebuje i co mi się podoba. Następnie do mojego pokoju przyszli moi rodzice.

Powiedzieli mi, że jedziemy an urlop! I to jeszcze dziś! Bardzo się cieszę, ponieważ jedziemy nad Morze Bałtyckie. Jeszcze nigdy tam nie byłam. Szybko spakowałam się z moją siostrą. Przygotowałyśmy jedzenie na drogę. Zadzwoniłam jeszcze do Anny, ponieważ musiałam jej wszystko opowiedzieć. Takiego weekendu nie miałam jeszcze nigdy! Wzięłam oczywiście też okulary przeciwsłoneczne, bo pogoda powinna dopisać. Muszę jeszcze szybko zadzwonić do babci, ponieważ potrzebuję jej adresu. Jak będę mieć trochę czasu, wyślę pocztówki!
Muszę już lecieć i mój pamiętnik zostawiam w domu. Kiedy wrócę do domu, będę miała dużo do napisania.


Podobne wypracowania