Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Man soll einen Artikel mit dem Titel „Europa ist kein geographischer, sondern ein kultureller Weltteil” schreiben. Stelle deine Meinung zu der These von Oskar Kokoschka - Napisz artykuł na zadany temat (ustosunkuj się do myśli Kokoschki)

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Oskar Kokoschka hat in jener Zeit gesagt: „Europa ist kein geographischer, sondern ein kultureller Weltteil”. Wir können damit einverstanden sein oder nicht. Ich bin der Meinung,  dass er ein bisschen Recht hatte. Jedes Land in Europa hat seine eigene Geschichte. Allerdings denken wir jetzt nur daran, wie unsere Zukunft aussehen wird. Man denkt über Geschichte nicht so oft nach.

Wir möchten nur Geschäfte machen und verschiedene Verträge abschließen. Aus diesem Grund vergessen wir unsere Tradition und Angehörigkeit, die wir uns an die anderen angleichen müssen. Die Länder in Europa haben ziemlich ein ähnliches Recht. Die Mehrheit der Länder verbindet die Europäische Union, deshalb gibt es in vielen Ländern dieselbe Währung. Immer häufiger verbringen wir die Zeit mit Ausländern. Deswegen lernen wir neue Kulturen kennen, die mit der Zeit auch unsere Kultur bilden werden. Die europäischen Länder ähneln einander immer mehr. Das kann man nicht stoppen oder vermeiden. Darauf hat auch die Globalisierung einen großen Einfluss.

Mit den anderen Ländern kann man Geschäfte führen. Manchmal ist es billiger für beide Vertragspartner. Man sagt...

Tłumaczenie

Oskar Kokoschka powiedział kiedyś: „Europa nie jest już częścią geograficzną, tylko kulturową częścią świata”. Możemy się z tym zgodzić lub nie. Osobiście uważam, że miał trochę racji. Każdy kraj w Europie ma swoją historię. Jednak myślimy tylko o tym, jak będzie wyglądała nasza przyszłość. O historii nie myśli się tak często. Chcielibyśmy wciąż robić tylko interesy i zawierać różne kontrakty. Dlatego zapominamy często o własnej tradycji przynależności, którą czasami musimy trochę upodobnić do innych.

Państwa w Europie mają całkiem podobne prawo. Większość państw tworzy Unię Europejską. Dlatego w wielu krajach jest ta sama waluta. Co raz częściej spędzamy czas z obcokrajowcami. Dlatego poznajemy nowe kultury, które  z czasem będą współtworzyć naszą własną. Państwa europejskie coraz bardziej się upodabniają. Nie można tego zatrzymać ani uniknąć. Wielki wpływ ma na to globalizacja. Z innymi państwami można prowadzić wspólne interesy. Czasami jest to tańsze dla obu partnerów.

Mówi się często o kulturze europejskiej, myśli się wtedy o całej kulturze, jaka istnieje w całej Europie. Dlatego Europa tworzy dużą część kulturową świata. W Europie granice są otwarte.  Dlatego podróżuje się coraz częściej z przyjemnością. Możemy bez problemu zwiedzać wszystkie państwa europejskie. Poznajemy nowe zwyczaje i przyzwyczajenia i przynosimy je do domu. W ten sposób możemy się rozsądnie rozwijać.

Bez obaw możemy mieć również zagranicznych przyjaciół. Wcześniej było to trudne, a kontakt był utrudniony. Teraz wielki wpływ ma na to rozwój techniki. Możemy godzinami  rozmawiać z naszymi przyjaciółmi lub rodziną z zagranicy.

Moim zdaniem Oskar Kokoschka ma rację. Upodabniamy naszą kulturę i nie jesteśmy świadomi, że w pewien sposób niszczymy ją. Powinniśmy zastanowić się, czy to się opłaca. Powinno się walczyć o własną kulturę. Za granicą możemy już spędzać wiele czasu, ponieważ jesteśmy wolni. Jednak nie chciałabym, abyśmy nie dbali już o naszą własną kulturę i zwyczaje. Czasy naprawdę się zmieniły, ale osobiście uważam, że każdy kraj powinien mieć swoją i niepowtarzalną tradycję.

Podobne wypracowania