Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Kino oder Video? Was ist besser? Drücke deine Meinung aus und schreibe eine kurze Erörterung darüber! - Kino czy video? Co jest lepsze? Wyraź swoją opinię w formie rozprawki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Ich selber gucke gerne Filme. Ich denke, dass sie unsere Fantasie entwickeln. Zu Hause gucke ich Filme sehr gern, aber auf DVD, es ist heutzutage schon populärer als Video. Das ist eine bequeme Weise,  die Freizeit vernünftig zu verbringen. Wir sitzen gemütlich im Wohnzimmer und können uns gut entspannen. So können wir die Zeit mit Freunden, mit der Familie oder allein verbringen. Das hängt von unserer Laune ab. Manchmal brauchen wir nur einfach Ruhe und Stille.

Die Filme kann man auch vor dem Schlafengehen sehen, wenn man einen Fernseher im Schlafzimmer hat. Das ist die beste Entspannung vor dem Schlafen. Man hat endlich etwas Zeit für sich selbst nach dem ganzen schweren Tag in der Arbeit oder in der Schule. Video oder DVD sind deshalb so gut, weil wir die Filme gucken können, wenn wir dafür Zeit haben. Wir können ihn auch anhalten und kleine Pause machen. Es ist nötig, wenn wir zum Beispiel Hunger haben oder zur Toilette gehen müssen. Es ist wirklich komfortabel. In unserem eigenen Haus wird uns niemand stören, wie es oft im Kino passiert. Wir sitzen alle aufmerksam und schauen uns einen Film an.  Zu Hause kann man seine eigene Videothek bilden. Einige sammeln klassische Filme und schauen sich...

Tłumaczenie

Osobiście chętnie oglądam filmy. Uważam, że rozwijają one naszą fantazję. W domu chętnie oglądam filmy, ale na DVD, aktualnie jest ono bardziej popularne niż video. Jest to wygodny sposób, na spędzenie rozsądnie czasu wolnego. Siedzimy wygodnie w salonie i możemy się zrelaksować. Możemy tak spędzić czas z przyjaciółmi, z rodziną lub samotnie. Zależy od naszego humoru. Czasami potrzebujemy tylko ciszy i spokoju.

Filmy można oglądać też przed pójściem spać, jeśli ma się telewizor w sypialni. To najlepsze odprężenie przed snem. Wtedy ma się czas dla siebie samego po ciężkim dniu w pracy lub w szkole. Video i DVD są dlatego dobre, ponieważ możemy oglądać filmy, kiedy mamy na to akurat czas. Możemy go również zatrzymać i zrobić małą przerwę. Jest to potrzebne kiedy jesteśmy głodni lub musimy iść do toalety. To naprawdę komfortowe. W naszym własnym domu nikt nie będzie nam przeszkadzał, co często zdarza się w kinie. Siedzimy wszyscy uważnie i oglądamy film. W domu można stworzyć swoją własną wideotekę. Niektórzy kolekcjonują klasykę kina i oglądają ją kiedy tylko mają na to ochotę.

Z drugiej strony nowości możemy zobaczyć tylko w kinie. Efekty są zdecydowanie lepsze niż w domu, a ekran kinowy jest imponująco duży. Bardzo ważne jest również nagłośnienie. Jest tak głośno i wyraźnie, że myślimy tylko o filmie.  Osobiście chodzę rzadziej do kina, ponieważ jest dość drogie. Chodzę do kina tylko, gdy mam na to pieniądze lub jeśli leci jakiś film który mnie interesuje. W ciągu tygodnia nie mam na to właściwie czasu, więc oglądam telewizję w domu. W weekendy, jeśli mam więcej czasu, chodzę czasami do kina. 

Tam spotykam się z przyjaciółmi. Niestety często jest tak, że ktoś nam wciąż przeszkadza. Ludzie rozmawiają za głośno i za dużo w czasie filmu lub śmieją się głośno. Czasami jedzą coś i szeleszczą opakowaniem. Najbardziej jednak przeszkadza mi zapach popcornu. Nienawidzę go. Jak dla mnie popcorn powinien zostać zabroniony w kinach, tak jak inna żywność. Przecież można wytrzymać jeden film bez jedzenia. To jest dla mnie naprawdę niezrozumiałe. Dorośli ludzie zachowują się jak dzieci. Kiedy ma się potrzebę, trzeba opuścić salę kinową. W tym czasie film leci dalej.  Bez wątpienia kino jest dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Nie można przecież wciąż siedzieć w domu. Jednak oglądamy film w lepszej jakości.

Moim zdaniem kino jest ważne w naszym życiu, ponieważ możemy obejrzeć nowości. Możemy iść tam z przyjaciółmi. Jednak uważam, że video czy DVD są niezastąpione, Oglądamy filmy, kiedy mamy na to czas i ochotę i o godzinie, którą sami ustalamy. Mamy filmy w domu i możemy obejrzeć je za kilka lat w niezwykłej atmosferze. Jest to wspaniały wynalazek!

Podobne wypracowania