Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Wie stellst du deinen geträumten Partner für die Zukunft? - der Biref - jak wyobrażasz sobie swojego idealnego partnera na przyszłość? - list do przyjaciela

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

                                                                                                 Włocławek, den 7. Januar 2010
Hallo Andreas,
ich danke Dir für deinen letzten Brief. Er war wirklich interessant. Danke auch für die Einladung, das ist wirklich nett von Dir. Du hast mich auch mit deiner Frage überrascht. Ich bemühe mich Dir etwas erzählen, wie ich mir meinen kommenden Gatte vorstelle.

Zuerst muss ich Dir sagen, dass ich nie alleine sein möchte. Mein kommender Partner soll vor allem mein Freund sein. Wir sollen zu allen Themen sprechen können und  keine Geheimnisse haben, also muss er ehrlich sein. Das ist die Grundlage einer wohlgeratenen Beziehung und  eines glücklichen Lebens. Wir müssen ein eingespieltes Duett bilden, damit  wir eine schöne gemeinsame...

Tłumaczenie

Cześć Andreas!


Dziękuję Ci za Twój ostatni list. Był bardzo ciekawy. Dziękuję również za zaproszenie, to naprawdę miło z Twojej strony. Zaskoczyłeś mnie bardzo swoim pytaniem. Postaram się teraz  opowiedzieć, jak wyobrażam sobie swojego współmałżonka.

Na początku muszę stwierdzić, że nie chciałabym być nigdy sama. Mój przyszły partner powinien być przede wszystkim moim przyjacielem. Powinniśmy rozmawiać na każdy temat i nie mieć żadnych tajemnic, daltego musi być szczery. Jest to podstawa bardzo udanego związku i szczęśliwego życia. Musimy tworzyć zgrany duet, żeby mieć szczęśliwą przyszłość. Rodzina powinna być dla niego najważniejsza. Musi być odpowiedzialny i naprawdę godny zaufania. Chciałabym mu ufać bezgranicznie i oczekiwać od niego pomocy. Powinien być pomocny, ponieważ w związku potrzebuje się wzajemnej pomocy. Kiedy będziemy mieć swoje gospodarstwo domowe, powinien prowadzić je razem ze mną. Jeśli chodzi o małżeństwo, nie chciałabym zawierać go zbyt szybko. Musze być naprawdę pewna, czy jest odpowiedni. Takich decyzji nie powinno się podejmować zbyt pochopnie. Nie chcę niczego żałować. Mam nadzieję, że założymy rodzinę i będziemy mieć dzieci. Mój mąż powinien być prawdziwą głową rodziny. Dlatego musimy być obydwoje obowiązkowi, tak więc powinniśmy troszczyć się o własne interesy. Od swojego partnera wymagam wierności, poza tym powinien być czuły i szarmancki. Również ambicja jest dla mnie ważna, dlatego mój idealny partner powinien mieć pasję i być przedsiębiorczy. Nie powinniśmy całego czasu spędzać ze sobą, ponieważ możemy zbyt szybko się znudzić. Każdy powinien mieć swoje hobby i poświęcać mu trochę czasu. Jednocześnie w żadnym wypadku nie może mnie zaniedbywać. Byłoby świetnie, jeśli mój partner lubiłby sprzątać, ponieważ ja nie lubię sprzątania. Czasami możemy się pokłócić, ale nie do końca poważnie. Mała kłótnia później budzi miłość. Mój partner powinien mieć duże poczucie humoru, tak jak ja. Powinniśmy czasami robić żarty i wygłupiać się razem. Chciałabym, aby umiał czasami poprawić mi humor. Przecież nie jesteśmy zawsze radośni i zadowoleni. Obowiązki będziemy dzielić sprawiedliwie, ale będziemy sobie nawzajem pomagać.

Jeśli chodzi o wygląd, nie jest on dla mnie aż tak ważny. Ważniejsza jest osobowość i charakter. Myślę tylko, że powinien być zadbany. Byłoby świetnie jeśli byłby wysoki, około 1,9 m.  Ja jestem całkiem niska. Teraz widzę go tak: ma krótkie blond włosy, piękne zielone oczy. Powinien być wysportowany i nie powinien być leniwy. Jego skóra powinna być  delikatna, a twarz radosna. Jeszcze ważniejszy jest dla mnie jego głos. Powinien być męski.

Nie ma człowieka, który nie miałby wad. Wiem również, że nigdy nie znajdę ideału. Jestem jednak przekonana, że będziemy tworzyć świetny związek. Chciałabym też poznać Twoje zdanie na ten temat. Chciałabym wiedzieć, jak Ty wyobrażasz sobie swoją wymarzoną kobietę. Moim zdaniem zakochujemy się częściej w osobach, które są przeciwieństwem naszych ideałów. Nikt nie prowadzi idealnego życia.
Czekam niecierpliwie na Twoją odpowiedź. Serdeczne pozdrowienia,
                                    Twoja Ania.

Podobne wypracowania