Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Fremdsprachen lernen - wozu? Warum lernst du Deutsch? - Nauka języków obcych - po co? Dlaczego uczysz się języka niemieckiego?

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Die Mehrheit der Leute meint, dass die Fremdsprachen in der heutigen Zeit sehr wichtig sind. Allerdings überlegen sich nicht alle warum. In meinem Aufsatz möchte ich untersuchen, warum die Fremdsprachen für uns so wichtig sind. Das frage ich mich manchmal auch.

Die Kinder in der Schule lernen mindestens eine Fremdsprache. Meistens  ist es so, dass sie nicht diese Sprache lernen wollen. Wie man sagt, aller Anfang ist schwer. Sie ärgern sich, weil sie kaum was verstehen. Die Lehre verlangt eigentlich  Geduld. Fast für  jeden Menschen ist eine Fremdsprache in seinem kommenden Leben nötig. Die Sprache ist die größte Barriere in unserem Leben. Deshalb sollen wir darauf einen größeren Augenmerk richten. Wenn man Fremdsprache kann, spricht man gern mit Ausländern. Man fühlt sich im Ausland zwangloser.  Die Leute reisen lieber und sie können etwas über neue Kulturen erfahren. Sie können Fragen stellen und freunden sich mit den Einheimischen an. Fremdsprachenkenntnisse sind auch wichtig in Notsituationen zum Beispiel wenn man die Hilfe rufen muss. Wir können sich leichter verständigen und  fremde Personen wissen, wie sie uns Hilfe erteilen können.

Die Fremdsprachen...

Tłumaczenie

Większość ludzi uważa, że języki obce są bardzo ważne w dzisiejszych czasach, jednak nie zastanawiają się dlaczego. W moim wypracowaniu chciałabym zbadać, dlaczego języki obce są dla nas tak ważne.
 
Dzieci w szkole uczą się co najmniej jednego języka obcego. Najczęściej jest tak, że nie chcą się ich wcale uczyć. Jak to się mówi: każdy początek jest trudny. Dzieci denerwują się, ponieważ prawie nic nie rozumieją. Nauka wymaga dużo cierpliwości. Prawie dla każdego człowieka język obcy staje się potrzebny w dorosłym życiu. Język to największa bariera w naszym życiu. Dlatego powinniśmy na nie kierować dużą uwagę. Kiedy zna się język obcy, rozmawia się chętniej z obcokrajowcami. Za granicą czujemy się wtedy swobodniej. Ludzie podróżują i dowiadują się wielu informacji o nowych kulturach. Mogą zadawać pytania i zaprzyjaźniać się z tubylcami. Znajomość języka obcego jest potrzebna również w sytuacjach alarmowych, gdy należy wezwać pomoc. Możemy się łatwiej porozumieć, a obce osoby wiedzą, jak udzielić nam pomocy. Znajomość języków obcych jest nam potrzebna również wtedy, kiedy szukamy pracy. Jeśli zna się języki obce, ma się większe szanse. Co raz częściej firmy robią międzynarodowe interesy, dlatego pracownicy powinni móc się dobrze porozumieć. Stosunki międzynarodowe są aktualnie bardzo ważne. Często partnerzy spoza granic są ważniejsi i bardziej opłacalni niż ci w Polsce. Podstawowym językiem w Polsce jest język angielski. Większość ludzi zna ten język i dlatego mogą robić wspólne interesy.

Czasami jest tak, że ludzie chcą żyć za granicą. Kiedy zna się kilka języków, ma się większe szanse aby tam studiować lub pracować. Życie za granicą jest najlepszym sposobem, aby nauczyć się języka w praktyce. Dostaje się możliwość poznania ciekawych ludzi i nowych kultur. Coraz mniej wymagana jest łacina. Kiedyś był to język wszystkich krajów. Łacina była używana przede wszystkim w medycynie. Wszyscy znali pojęcia po łacinie i było to bardzo pomocne. W ten sposób lekarze zawsze mówili o tej samej chorobie. Każdy lekarz powinien  znać łacinę. Teraz muszą również ją znać, ale w mniejszym stopniu. Jest używana co raz rzadziej, więc ma już mniejsze znaczenie w świecie medycyny. Aktualnie wszędzie mówi się po angielsku. Dostajemy na przykład instrukcje obsługi do sprzętów po angielsku. Tak więc znajomość języka obcego jest też ważna w rozwoju techniki. Powinniśmy uczyć się języków obcych dla własnej wygody.

Mam kilku przyjaciół za granicą. Rozumiem się z nimi naprawdę dobrze dzięki znajomości języków. Chciałabym uczyć się większej liczby języków obcych, ponieważ nie mam z tym większego problemu. Słówka zostają w mojej głowie bez wkuwania. Kiedy miałam piętnaście lat brałam udział w uczniowskiej wymianie międzynarodowej. Moja przyjaciółka nazywa się Angie i naprawdę się z nią zaprzyjaźniłam. Robiłyśmy razem różne wycieczki. Prawie zawsze wiedziałam, co o czym do mnie mówi. Niestety nie znała języka polskiego. Teraz mamy po dwadzieścia lat i wciąż utrzymujemy ze sobą kontakt. Często wysyłamy sobie e-maile lub rozmawiamy. Dlatego robię teraz mniej błędów w moim niemieckim. Jest to typowy przykład, że języki obce odgrywają w naszym życiu dużą rolę i pozwalają nam się lepiej rozwijać. Oczywiste jest, że ważna jest zarówno moja znajomość słówek jak i wymowa. Czasami zła wymowa prowadzi do nieporozumień.

Mój nauczyciel od j.niemieckiego nauczył mnie, że najważniejszy przy nauce języków obcych jest regularność. Wymagana jest również ogromna cierpliwości. Wtedy nauka języków nie zajmuje tak wiele czasu. Słówka powinno się często powtarzać i utrwalać. Znam całkiem dobrze język niemiecki, angielski muszę jeszcze poprawić. W przyszłości chciałabym uczyć się jeszcze rosyjskiego i francuskiego. Kiedy miałam dziesięć lat zaczęłam uczyć się języka niemieckiego. Jest to również istotne, ponieważ małe dzieci lepiej zapamiętują i przyswajają nowe słówka niż dorośli. Dlatego myślę, że nauka języków sprawia dużo przyjemności, ale nie możemy być przy tym niecierpliwi.

Moim zdaniem powinniśmy uczyć się języków obcych, jeśli poważnie myślimy o naszej przyszłości. One otwierają nam drzwi do innych państw i gwarantują nam sukces.

Podobne wypracowania