Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Adam Mickiewicz „Pan Tadeusz” - pierwsze spotkanie z Tadeuszem. Kartka z pamiętnika Zosi

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

23 czerwca 1811 r.

Tak, to był niesamowity dzień! Zaczęło się już o świcie, kiedy pierwsze, a już niezmiernie ciepłe i intensywne, promyki słońca, przebijając się przez zasłonę, wdarły się do mojego pokoju, jakby chciały oznajmić wszem i wobec: „Zosiu, czeka Cię wspaniały dzień!”.

Wstałam więc nie chcąc stracić ani minuty – wszak takie dni nie zdarzają się często – i udałam się do mych gąsek i kurek. Pomimo odczuwalnej wyjątkowości tego dnia, nie mogłam przecież zapomnieć o swoich obowiązkach. Kiedy zwierzątka zostały sowicie nakarmione, wróciłam do pokoju z zamiarem ubrania się, gdyż, będąc chyba pod urokiem tego dość osobliwego poranka, wyszłam do ogrodu tylko w białej halce. I właśnie w takim  nieskromnym stroju zastał mnie... on! Stał pośrodku mojego pokoju, spokojny, opanowany, lekko zdziwiony, ale na pewno nie speszony. W przeciwieństwie do mnie! Jak tylko uzmysłowiłam sobie, że stoję przed obcym przecież mężczyzną w samej bieliźnie, uciekłam z powrotem do ogrodu.

Po dłuższej chwili ukrywania się za krzakami powróciłam do pokoju, nikogo już nie zastałam. Pośpiesznie się ubrałam i najchętniej zapomniałabym o całym zdarzeniu, ale... nie potrafiłam… Przez cały dzień zadawałam sobie pytanie: „Kim...

Podobne wypracowania