Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Bolesław Prus „Faraon” - bohaterowie. Charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Prus w swojej powieści historycznej ukazał społeczeństwo egipskie, które cechuje się zróżnicowaną struktuą. Poznajemy więc bohaterów o rozmaitych poglądach i sposobach funkcjonowania w rzeczywistości.

Ramzes to główny bohater utworu. Był synem faraona, a wkrótce potem zasiadł na tronie obejmując władzę po ojcu. Społeczeństwo bardzo szybko go zaakceptowało, był mądrym i wrażliwym władcą. Często spacerował po najbiedniejszych obszarach Egiptu i ubolewał nad nędzą swoich poddanych. Bohater posiadał bardzo refleksyjną naturę, zastanawiał się nad tym, jak można pomóc społeczeństwu i ulepszyć państwo jako strukturę.

Ramzes otrzymał wojskowe oraz kapłańskie wychowanie, nie wymagał od życia zbyt wiele. Nie lubował się w pięknych strojach, uwielbiał walczyć i prowadzić zwyczajne życie. Jako mężczyzna był niezwykle przystojny, dobrze zbudowany, przyciągał kobiecy wzrok. Bohater posiadał wiele zalet, był dobrym władcą, ale nie potrafił oprzeć się pokusom.

Pozwala się uwieść pięknej kamie, mimo iż związany jest z Żydówką Sarą. Prowadzi go to do zguby. Ponadto Ramzes to mężczyzna porywczy, często działający spontanicznie. Wierzy, że wojna ocali jego kraj, ale lekceważy kapłanów, którzy są jego przeciwnikami politycznymi....

Podobne wypracowania