Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Rudyard Kipling „Księga Dżungli”- bohaterowie. Charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Mowgli - główny bohater „Księgi Dżungli”. Kiedy chłopiec miał dwa lata został porwany przez tygrysa Sher Khana, życie uratowała mu para wilków. Od tamtej pory chłopiec chowa się w wilczym stadzie, poznaje język zwierząt i prawo dżungli. Mowgli jest bardzo zwinny i sprawny fizycznie. Uwielbia się bawić i psocić, jego towarzyszami są młode wilki. Jego temperament hamuje nieco stateczny nauczyciel Baloo- niedźwiedź. Chłopiec ma dobre serce, jest wdzięczny zwierzętom za ocalenie życia i przyjęcie go do stada. Chłopiec opisany jest także jako sprytny i przebiegły oraz niesamowicie odważny i lojalny. Pokonuje swojego odwiecznego wroga tygrysa nie dzięki sile, ale swoją pomysłowością. Zamyka go w wąwozie i kieruje tam rozpędzone stada bydła. Gdy umiera stary przywódca wilków chłopiec jest zmuszony odejść od stada. Czuje się wówczas bardzo samotny, nie znajduje dla siebie miejsca ani wśród ludzi ani wśród zwierząt.

Baloo- ogromny niedźwiedź, który zostaje nauczycielem Mowgliego. Bardzo kocha chłopca, ale jest dla niego surowy, pragnie okiełzać jego temperament. Mowgli uważa go za mentora i przyjaciela. Baloo żywił się tylko roślinami, dlatego nie zagrażał wilczemu stadu. Wykładał młodym wilkom prawo dżungli....

Podobne wypracowania