Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Eric Knight „Lassie wróć” - bohaterowie. Charakterystyka

Głównymi bohaterami książki są Lassie i jej właściciel Joe. 

Lassie- jest suczką rasy collie. Pies jest biało-czarno-rudy, należy do szlachetnej rasy. Suczka zwraca swą urodą uwagę wszystkich mieszkańców miasteczka. Lassie należała do rodziny Carraclough, swoje psie serce oddała całkowicie ich dwunastoletniemu synowi Joe. Lassie była jego przyjaciółką, towarzyszka zabaw. Póki przebywała u rodziny Carraclough była radosnym, zadbanym psem niezwykle przywiązanym do swych właścicieli. Z powodu problemów finansowych rodzina musiała oddać psa. Pies kilkakrotnie powracał do Joego, wykazywał przy tym ogromną determinację i miłość do chłopca. W końcu Lassie została wywieziona do Szkocji, skąd również powróciła do ukochanej rodziny. Podczas ciężkiej wędrówki pies wykazał się ogromnym sprytem, upartością oraz mądrością. Lassie w drodze kierowała się instynktem. Pies był bardzo dobrze wyszkolony i ułożony- nie brał żadnego jedzenia od obcych ludzi i nie atakował ich. Lassie była bardzo silna i wytrzymała. Ta postać literacka dzięki swej wierności i miłości do Joego na stałe wpisała się w kanon najsympatyczniejszych bohaterów zwierzęcych w literaturze światowej.

Joe Carracloug- jeden z głównych bohaterów książki. To młody, pełen życia dwunastoletni chłopiec. Nie sprawia swoim rodzicom problemów, jego największym przyjacielem jest Lassie. Wolny czas po szkole spędza bawiąc się z ukochanym psem, dla którego jest bardzo dobry i troskliwy. Po  sprzedaniu Lassie przez jego rodziców Joe buntuje się. Nie potrafi zapomnieć o swoim psie, gdy Lassie kolejny raz ucieka dla niego od księcia Rudlinga chłopiec postanawia wraz z psem opuścić dom rodzinny. Miłość chłopca do psa jest niezwykłą i godna podziwu.

Sam Carraclough- był ojcem Joego. W książce opisany jest jako małomówny, silny mężczyzna. Z zawodu był górnikiem, pracował w kopalni przez siedemnaście lat. Po utracie pracy zmuszony był sprzedać Lassie, choć nie było mu łatwo podjąć tą decyzję. Dla mężczyzny najważniejszą wartością była uczciwość, która wpajał swojemu synowi.

Daniel i Dally Faddenowie- małżeństwo, które przygarnęło wycieńczoną i chorą Lassie podczas jej powrotu do domu. Oboje bardzo pokochali psa i troskliwie go pielęgnowali. Bardzo chcieli, aby Lassie została  z nimi na stałe, ale widząc tęsknotę psa za swoją rodziną postanowili dać jej wolność i pozwolić wrócić do domu.

Hynes- opiekował się psiarnią księcia Rudlinga, nieudolnie pilnował Lassie, kiedy ta została sprzedana księciu Rudlingowi. 

Podobne wypracowania do Eric Knight „Lassie wróć” - bohaterowie. Charakterystyka