Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Człowiek - to brzmi dumnie - czy rzeczywiście? Rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Człowiek to najwspanialsza istota, jaka została stworzona przez Boga. Oczywiście, posiadamy wiele wad, czasami jesteśmy brutalni i nieludzcy. Ale wśród nas istnieją jednostki, z których naprawdę możemy być dumni. 

Człowiek został powołany do życia na obraz Boga. Obdarzono go rozumem, wolną wolą i gamą rozmaitych emocji. To wszystko pozwoliło, aby rasa ludzka rozwijała się w niesamowicie szybkim tempie. Człowiek zaczął rozpalać ogień, budować domy, konstruować narzędzia i zanim się obejrzał, doprowadził do powstania cywilizacji. Przez wszystkie epoki, przez miliony lat rozwijał się i poszerzał zdobycze kultury. Dzisiaj możemy być dumni z osiągnięć naszych przodków, dzięki nimi posiadamy obyczaje i tradycje. 

Dziedzictwo kulturowe jest niezwykle ważne, a my zawdzięczamy to wszystko mądrości i sprytowi dawnych ludzi. Współcześnie także istnieje wiele powodów, dzięki którym stwierdzamy, że człowiek - brzmi naprawdę dumnie. Wśród nas wiele jest wspaniałych, wybitnych jednostek, czyniących nasz świat lepszym i sprawniejszych. Badacze i naukowcy każdego dnia poświęcają swój czas i umiejętności, aby wynaleźć lekarstwa na liczne choroby, nowe maszyny lecznicze, rozmaite technologie. Lekarze ratują życie,...

TAGI: rozprawka

Podobne wypracowania