Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Człowiek - to brzmi dumnie - czy rzeczywiście? Rozprawka

Człowiek to najwspanialsza istota, jaka została stworzona przez Boga. Oczywiście, posiadamy wiele wad, czasami jesteśmy brutalni i nieludzcy. Ale wśród nas istnieją jednostki, z których naprawdę możemy być dumni. 

Człowiek został powołany do życia na obraz Boga. Obdarzono go rozumem, wolną wolą i gamą rozmaitych emocji. To wszystko pozwoliło, aby rasa ludzka rozwijała się w niesamowicie szybkim tempie. Człowiek zaczął rozpalać ogień, budować domy, konstruować narzędzia i zanim się obejrzał, doprowadził do powstania cywilizacji. Przez wszystkie epoki, przez miliony lat rozwijał się i poszerzał zdobycze kultury. Dzisiaj możemy być dumni z osiągnięć naszych przodków, dzięki nimi posiadamy obyczaje i tradycje. 

Dziedzictwo kulturowe jest niezwykle ważne, a my zawdzięczamy to wszystko mądrości i sprytowi dawnych ludzi. Współcześnie także istnieje wiele powodów, dzięki którym stwierdzamy, że człowiek - brzmi naprawdę dumnie. Wśród nas wiele jest wspaniałych, wybitnych jednostek, czyniących nasz świat lepszym i sprawniejszych. Badacze i naukowcy każdego dnia poświęcają swój czas i umiejętności, aby wynaleźć lekarstwa na liczne choroby, nowe maszyny lecznicze, rozmaite technologie. Lekarze ratują życie, dbają o nasze zdrowie, pielęgniarki czuwają wytrwale przy łóżkach pacjentów, strażacy narażają się ocalających innych a policjanci dbają o bezpieczeństwo i sprawiedliwość. Możemy być dumnie także z nauczycieli, którzy kształcą przyszłych obywateli, inżynierów konstruujących mosty, budowniczych, którzy za pomocą kilku cegieł stwarzają cuda. 

Wiele wśród nas artystów, pisarzy, malarzy, rzeźbiarzy. Wszyscy oni czynią nasz świat lepszym, bardziej wartościowym. Są dumą społeczeństwa, nigdy nie pozostają obojętni wobec rzeczywistości. Poza tym to dzięki człowiekowi może istnieć drugi człowiek. Dzięki kochającym się ludziom powstaje nowe życie, poprzez zażyłość tworzą się przyjaźnie, dzięki szacunek i oddanie rodzina. 

Dlaczego sprawdza się powiedzenie „ Człowiek- to brzmi dumnie”? Ponieważ to właśnie dzięki niemu powstała nasza cywilizacja, a my odziedziczyliśmy dziedzictwo kulturowe i zdobycze. Człowiek tworzy wspaniały świat uczuć, emocji, ustala hierarchię wartości, ustanawia związki i relacje. Przede wszystkim jednak został stworzony na obraz Boga i to jest powód, który bez wątpienia przesądza o jego wartości. 

TAGI: rozprawka

Podobne wypracowania do Człowiek - to brzmi dumnie - czy rzeczywiście? Rozprawka