Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czy dobrze jest mieć przyjaciela? Rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Przyjaźń jest jedną z najważniejszych wartości w życiu ludzkim. Dzięki niej poznajemy uczucie miłości, bliskości i oddania, możemy dzielić swój los z drugi człowiekiem i doświadczamy ogromnego szczęścia. Dlatego uważam, że przyjaciel to ktoś niezbędny dla wszystkich ludzi i naprawdę warto go mieć. 

Człowiek stworzony został jako istota społeczna, która najlepiej funkcjonuje wśród innych ludzi. Już w pradawnych czasach istniały osady, które skupiały kilku członków. Jest to wpisane w nasza naturę, podobnie jak zwierzęta jesteśmy organizmami stadnymi. Tak zostało oczywiście do czasów współczesnych. Każdego dnia otaczamy się ludźmi, pracujemy z nimi, mijamy na ulicy, spożywamy posiłki, rozmawiamy, bawimy się, rozmawiamy. Uważam, że dobrze jest mieć prawdziwego przyjaciela, który będzie dla nas kimś więcej niż tylko jedna z wielu osób w tłumie. 

Warto móc komuś zaufać, zwierzyć się, porozmawiać. Kimś takim jest właśnie przyjaciel. W naszym życiu zdarzają się zarówno dobre, jak i złe chwile. Los bywa naprawdę zmienny i nigdy nie wiemy, co nam się przydarzy. Myślę, że sukces cieszy dopiero wtedy, gdy dzielimy go z kimś bliskim. Miło, kiedy przyjaciel pogratuluje nam, pochwali i będzie...

Podobne wypracowania