Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czy dobrze jest mieć przyjaciela? Rozprawka

Przyjaźń jest jedną z najważniejszych wartości w życiu ludzkim. Dzięki niej poznajemy uczucie miłości, bliskości i oddania, możemy dzielić swój los z drugi człowiekiem i doświadczamy ogromnego szczęścia. Dlatego uważam, że przyjaciel to ktoś niezbędny dla wszystkich ludzi i naprawdę warto go mieć. 

Człowiek stworzony został jako istota społeczna, która najlepiej funkcjonuje wśród innych ludzi. Już w pradawnych czasach istniały osady, które skupiały kilku członków. Jest to wpisane w nasza naturę, podobnie jak zwierzęta jesteśmy organizmami stadnymi. Tak zostało oczywiście do czasów współczesnych. Każdego dnia otaczamy się ludźmi, pracujemy z nimi, mijamy na ulicy, spożywamy posiłki, rozmawiamy, bawimy się, rozmawiamy. Uważam, że dobrze jest mieć prawdziwego przyjaciela, który będzie dla nas kimś więcej niż tylko jedna z wielu osób w tłumie. 

Warto móc komuś zaufać, zwierzyć się, porozmawiać. Kimś takim jest właśnie przyjaciel. W naszym życiu zdarzają się zarówno dobre, jak i złe chwile. Los bywa naprawdę zmienny i nigdy nie wiemy, co nam się przydarzy. Myślę, że sukces cieszy dopiero wtedy, gdy dzielimy go z kimś bliskim. Miło, kiedy przyjaciel pogratuluje nam, pochwali i będzie świętował razem z nami. Jest to jednak relacja dwustronna i dlatego uważam, że nic nie cieszy tak bardzo, jak szczęście ukochanej osoby. A jeśli w naszym życiu pojawią się przeszkody, doświadczymy łez i trudności , to także miło jest mieć przy sobie kogoś, kto nas nie opuści i powie : „Nie martw się, wszystko się ułoży”. 

Niezwykłą zaletą relacji przyjacielskiej jest doświadczanie uczuć, które nie były nam dotąd znane. To niesamowite gdy poznajmy emocje czułości i oddania wobec drugiej osoby, gdy troszczymy się o nią, chcemy spełnić jej marzenia i sprawić radość. Pełnię człowieczeństwa możemy osiągnąć tylko wtedy, kiedy doświadczymy życia we dwoje, nie obok siebie, ale razem. Poznamy wówczas inne światopoglądy, punkty widzenia, marzenia i cele. Uważam, że życie ma sens tylko wtedy, gdy dzielimy je z innymi ludźmi.

Myślę, że dobrze jest mieć przyjaciela, ponieważ jest to osoba bardzo bliska, bez której nie wyobrażamy sobie życia. Przyjaciel wesprze nas w trudnych chwilach, będzie też cieszył się z naszych sukcesów. Możemy się również z nim bawić i zdobywać świat. A co najważniejsze, dzięki przyjacielowi nasze życie ma sens, nie doświadczamy samotności i pustki szarej egzystencji. 

Podobne wypracowania do Czy dobrze jest mieć przyjaciela? Rozprawka