Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Ewangelia według św. Mateusza - Chrzest Jezusa w Jordanie - opis, interpretacja

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

O chrzcie świętym Jezusa Chrystusa możemy przeczytać w Ewangelii według św. Mateusza (3, 13).

Już za życia Jezusa znany był Jan, zamieszkujący w ziemi jerozolimskiej. Głosił on słowo Boże i był prawdziwym wyznawcą religii chrześcijańskiej. Ludzie chętnie przybywali do niego, aby przyjąć chrzest. Mężczyzna chrzcił wiernych w wodach rzeki Jordan. Pewnego dnia do Jana przybył sam Jezus Chrystus i poprosił o udzielenie mu chrztu. Jan zmieszał się, wiedział bowiem, kim jest jego gość. Uznał, iż to Jezus powinien ochrzcić jego, a nie odwrotnie. Jezus jednak nie przyjął tych argumentów i ponownie poprosił o chrzest. W ten sposób Chrystus został ochrzczony przez Jana w rzece Jordan. Po chrzcie Pan wyszedł z wody, a wówczas rozstąpiły się niebiosa. Ujrzano Ducha Świętego, który zstąpił na Jezusa. Wówczas z nieba doszedł zgromadzonych głos: „Ten jest mój syn umiłowany, w którym mam upodobanie” (Mt, 3,17).

Chrzest Jezusa stał się niezwykle ważnym wydarzeniem w religii i tradycji chrześcijańskiej. Właśnie dzięki tamtej sytuacji Jezus ujawnił się jako Syn Boży, a ludzie poznali prawdę o Jego osobie. Od tej pory nic już nie było ukryte, bowiem świadków wydarzenia było wielu. Kościół podkreśla również...

Podobne wypracowania