Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Ewangelia według św. Łukasza - Przypowieść o Synu Marnotrawnym - streszczenie, opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Przypowieść o synu marnotrawnym znajduje się w Ewangelii według św. Łukasza (15, 11). Porusza ona kwestię Bożego Miłosierdzia wobec ludzi.

Był sobie ojciec, który miał dwóch synów. Mężczyzna był osobą majętną, posiadał gospodarstwo i dużo pieniędzy. Pewnego dnia młodszy syn poprosił ojca o część swojego majątku. Mężczyzna spełnił wolę dziecka, a młodzieniec wyruszył w świat. Był on jednak niedojrzały, lubił się bawić i śmiać. Bardzo szybko roztrwonił cały swój majątek i bardzo ciężko było mu na świecie. Zdarzyło się nawet tak, że przyszło mu cierpieć głód. Wtedy też najął się do pracy u pewnego gospodarza, a jego zadaniem było wypasanie świń. Ale młodzieniec wkrótce zdał sobie sprawę, iż popełnił poważny błąd. Zrozumiał, że u ojca było mu najlepiej i postanowił do niego wrócić. Wiedział, iż skrzywdził opiekuna i obraził tym Boga, dlatego też chciał przeprosić z całego serca.

Kiedy wreszcie dotarł do domu, ojciec przywitał go z otwartymi ramionami. Wyprawił do przybyłego syna wspaniałą ucztę, kazał sługom przyrządzić najlepsze jedzenie. Młodzieniec przeprosił ojca i błagał o wybaczenie, jednak ten dawno już zapomniał o wszystkich przykrościach. Niestety, straszy syn był o brata bardzo zazdrosny. Nie rozumiał, dlaczego...

Podobne wypracowania