Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Ewangelia według św. Marka - Przypowieść o siewcy - interpretacja, streszczenie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Przypowieść o siewcy znajduje się e Ewangelii według św. Marka (4, 1). Porusza ona zagadnienie relacji między człowiekiem i Bogiem.

Był sobie siewca, który postanowił rozrzucić ziarna, aby wkrótce zebrać plon. Lecz gdy siał, nie wszystko potoczyło się tak, jakby sobie tego życzył. Niektóre ziarna podczas siania spadły na drogę. Wówczas zleciało się dużo ptaków, które wszystko wydziobały. Inne ziarna zostały rozrzucone na miejsca skaliste. Początkowo rosły tam i wyglądały na zdrowe. Jednak ze względu na twarde, suche podłoże nie miały gdzie zapuścić korzeni, dlatego niedługo potem rośliny zwiędły. Zdarzyło się i tak, że ziarenka wpadły między ciernie. Tam również nie miały szansy na rozwój, bo nie dopuszczały one słońca. Na szczęście niektóre nasiona trafiły na żyzną i zdrową gębę. Wypuściły w niej korzenie i urosły wspaniale. Wydawały dobre i zdrowe plony, z których gospodarz był niezwykle zadowolony.

W przypowieści gospodarz symbolizuje Boga, natomiast proces siania to powoływanie do życia duchowego nowych ludzi. Każdy z nas rodzi się inny, jeden jest bardzo pobożny i podatny na naukę Boga, niektórzy odrzucają ją, są też tacy, którzy starają się, ale nie zawsze osiągają zamierzone cele...

Podobne wypracowania