Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Ewangelia według św. Łukasza - Przypowieść o zagubionej owcy - interpretacja, znaczenie, streszczenie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Przypowieść o zagubionej owcy znajduje się w Ewangelii według św. Łukasza (15, 1). Opowiada ona o grzeszniku, który nawraca się i wstępuje do Królestwa Boga.

Jezus opowiedział historię, która miała trafić do zgromadzonych słuchaczy. Poprosił ich, aby wyobrazili sobie, iż posiadają stado stu owiec. Cóż by się stało, gdyby jedna z nich oddaliła się od reszty i zagubiła się? Z pewnością każdy dobry pasterz, który kocha swoje owieczki, bez wahania wyruszy w poszukiwaniu tej zaginionej. A kiedy już ją znajdzie, radość jego będzie nadzwyczajna. Zaprosi do domu gości i razem z nimi będzie się radował. Bowiem większe szczęście przynosi ta jedna zagubiona, czasem niesforna owieczka niż stado, które zawsze jest posłuszne.

Dobry pasterz w przypowieści symbolizuje Boga, natomiast owieczki to ludzie żyjący na całym świecie. Wśród nas wielu jest dobrych, kochających Pana, nie sprzeciwiających Mu się nigdy, przestrzegających przykazań. Są też tacy, którym zdarza się grzeszyć, wówczas oddalają się od wspólnoty Kościoła. Jako ludzie popełniamy błędy, ale Pan to rozumie i zawsze gotowy jest nam je wybaczyć. Grzesznik jest zagubioną, nieposłuszną owieczką, która oddala się od stada. Pan jednak nie pozwoli odejść...

Podobne wypracowania