Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Cud religijny - co to jest cud? Definicja, opis, przykłady. Cuda Jezusa

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Cud definiowany jest przez Kościół katolicki jako zjawisko, wydarzenie, którego nie można wytłumaczyć za pomocą racjonalnych argumentów. Są to niewyjaśnione i niezbadane zjawiska, nie do pojęcia dla rozumu ludzkiego. W religii katolickiej cud oznacza wydarzenie nieprawdopodobne, wywołane z intencji Boga i zakładające Jego zaangażowanie.

W tradycji chrześcijańskiej cud jest niezwykle ważny i legł u podstaw wiary w Jezusa Chrystusa. Jako Mesjasz dokonywał On rzeczy niesamowitych, potrafił czynić to, co uważane było za niemożliwe – np. uzdrawiał ciężko chorych. Dzięki temu ludzie zobaczyli w Nim prawdziwego Boga i naprawdę mu zaufali. Dla współcześnie wierzących cud jest równie ważny, ponieważ stanowi fundament myślenia o akcie zbawienia i życiu wiecznym. To, że każdy z nas będzie miał szansę na odkupienie i wieczne przebywanie w niebie jest prawdziwym cudem dla chrześcijan.

Cuda opisane zostały zarówno w Starym, jak i Nowym Testamencie. Najważniejsze jednak są cuda dokonywane przez Jezusa Chrystusa, bo poprzez nie pokazał On swoją moc i Boskie pochodzenie. Do jednego z największych takich wydarzeń należy między innymi wskrzeszenie Łazarza (Jan, 11, 1). Mężczyzna chorował od dłuższego czasu, a jego siostry prosiły Jezusa,...

Podobne wypracowania