Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Św. Julia z Korsyki - życiorys, patronat

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Czasy życia św. Julii z Korsyki są niezwykle odległe. Znamy ją głównie z legend, a podania historyczne niewiele o niej mówią. Urodziła się najprawdopodobniej około 400r. w Kartaginie. W tym czasie kraina stała się łupem Genezeryka (króla Wandalów, wyznawcy arianizmu). Wówcas Julia została sprzedana łowcy niewolników – Euzebiuszowi. Mężczyzna ten próbował nakłonić ją do porzucenia swojej wiary. Julia pozostawała nieugięta, co zaczęło imponować jej panu.

Jako dwudziestolatka przybyła wraz z orszakiem Euzebiusza na Korsykę. Ziemia była opanowana przez pogan, w dodatku trafili na nią właśnie podczas obchodów święta na cześć tamtejszych bożków. Młoda kobieta, jako że nie chciała przyłączyć się do ceremonii, została ukarana. Według przekazów próbował bronić jej Euzebiusz, jednak został upojony alkoholem i nie mógł nic zdziałać. Przyszłą świętą poddano niezwykle brutalnym torturom – obcięto jej piersi, wyrwano wszystkie włosy i ukrzyżowano.

Istnieją także inne przekazy opowiadające historię świętej Julii z Korsyki, które mówią, że została ona zabita przez Maurów w Kartaginie. Następnie, podczas najazdu Wandalów jej relikwie miały zostać przewiezione...

Podobne wypracowania