Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Cierpienie a wiara - Czym wytłumaczysz to, że Pan Bóg doświadcza nawet najwierniejsze Mu osoby?

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Cierpienie jest nieodzowną częścią ludzkiego życia. Często zdarza się, że doświadczamy go zupełnie niespodziewanie, nie jesteśmy przygotowani na cios od losu. W trudnych chwilach ludzie niejednokrotnie zadają sobie pytanie, dlaczego to właśnie ich spotkał taki smutek. Bywa, iż mają pretensje do Boga. Uważają się za dobrych chrześcijan, a zło traktują jako karę. Moim zdaniem cierpienie jest jednak konieczne, aby doświadczyć pełni własnego człowieczeństwa.

Chyba wszystkim znane jest porzekadło mówiące o tym, iż cierpienie uszlachetnia. Zgadzam się z nim. Myślę także, iż w kontekście religii i wiary chrześcijańskiej nabiera ono szczególnego znaczenia. Znane są przecież historie licznych męczenników, którzy – czasami nawet dobrowolnie – oddawali życie za miłość do Boga. Oni, jako niezwykle mądrzy ludzie, wiedzieli, że pokazanie swojej pokory i oddania warte jest doczesnych bolączek. Potrafili wznieść się na wyżyny człowieczeństwa i doświadczali tym samym cudu miłosierdzia Bożego.

Warto wspomnieć, iż podstawą wiary chrześcijańskiej jest właśnie śmierć Jezusa. Mesjasz zginął na krzyżu, po długiej i bolesnej drodze krzyżowej. Oddał życie dla naszego zbawienia, poświęcił wszystko, co posiadał. Skoro więc nasz ukochany Ojciec, jedyny...

Podobne wypracowania