Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Cierpienie a wiara - Czym wytłumaczysz to, że Pan Bóg doświadcza nawet najwierniejsze Mu osoby?

Cierpienie jest nieodzowną częścią ludzkiego życia. Często zdarza się, że doświadczamy go zupełnie niespodziewanie, nie jesteśmy przygotowani na cios od losu. W trudnych chwilach ludzie niejednokrotnie zadają sobie pytanie, dlaczego to właśnie ich spotkał taki smutek. Bywa, iż mają pretensje do Boga. Uważają się za dobrych chrześcijan, a zło traktują jako karę. Moim zdaniem cierpienie jest jednak konieczne, aby doświadczyć pełni własnego człowieczeństwa.

Chyba wszystkim znane jest porzekadło mówiące o tym, iż cierpienie uszlachetnia. Zgadzam się z nim. Myślę także, iż w kontekście religii i wiary chrześcijańskiej nabiera ono szczególnego znaczenia. Znane są przecież historie licznych męczenników, którzy – czasami nawet dobrowolnie – oddawali życie za miłość do Boga. Oni, jako niezwykle mądrzy ludzie, wiedzieli, że pokazanie swojej pokory i oddania warte jest doczesnych bolączek. Potrafili wznieść się na wyżyny człowieczeństwa i doświadczali tym samym cudu miłosierdzia Bożego.

Warto wspomnieć, iż podstawą wiary chrześcijańskiej jest właśnie śmierć Jezusa. Mesjasz zginął na krzyżu, po długiej i bolesnej drodze krzyżowej. Oddał życie dla naszego zbawienia, poświęcił wszystko, co posiadał. Skoro więc nasz ukochany Ojciec, jedyny...

Podobne wypracowania